10.12.2023

"КАЖАНИ" ВП'ЯТЕ ПЕРЕМАГАЮТЬ У ПОЛЬСЬКІЙ ПЛЮС ЛІЗІ

Вольову перемогу над дебютантом чемпіонату «Норвідом» з Ченстохови здобули волейболісти львівських «Кажанів». Для львів’ян поєдинок складався не найкращим чином, однак підопічні Угіса Крастіньша зуміли перевернути його хід на свою користь та уникнути втрати очок. Особливо приємно відзначати, що ця перемога для «Кажанів», яку, в якійсь мірі хочеться назвати перемогою «на класі», є п’ятою в одному з найсильніших чемпіонатів світу. Таким, без перебільшення, назвемо польську Плюс Лігу, де «Кажани» грають уже у другому сезоні поспіль.

Перша партія

Вболівальникам «Кажанів» та й, зрештою, самим гравцям і тренерам команди цю партію слід забути. Надто довго господарі поєдинку прокидалися. Як наслідок - проблеми на подачі, прийомі і пропущені чотири ейси від суперника. Таку кількість помилок «Кажани» виправити не змогли, що виглядає цілком логічно. З такою кількістю помилок партії не виграються (29 % проти 54% прийом, 0:4 за ейсами і 6:10 очки від помилок суперника). «Норвід» цілком справедливу першу партію забрав собі – 25:20.

Друга партія

Друга партія для «Баркому» також розпочалася не надто вдало. Суперник захопив лідерство з початку сету і «Кажанам» довелося включати максимальний резерв для того, щоб все стабілізувати у матчі. Стабілізували львів’яни власну подачу та прийом. По ходу партії підопічні Угіса Крастіньша програвали з різницею у 3 пункти, однак в середині партії зуміли перевернути усе з ніг на голову. При рахунку 15:13 на користь львів’ян вимушений тайм-аут взяв уже Лешек Гудзяк. До цього неодноразово в гру втручався Угіс Крастіньш. Півхвилинна перерва від наставника гостей не спрацювала – «Кажани» вдало діяли, що важливо, на блоці і заставили тренера гостей змінювати склад. У цій партії ми побачили два ейси від «Кажанів» (відзначилися Ковальов та Палонскі), а наприкінці партії жирну крапку подвійним блоком поставили сенегальський легіонер «Кажанів» Моуссе Гуйє та Ілля Ковальов. У підсумку 25:18 – «Кажани» повернули в матч справедливість.

Третя партія

Впевнена гра «Кажанів» у третій партії заставила тренера гостей Лешека Гудзяка брати не тільки тайм-аут, а й змінювати зв’язуючого. Такі зміни нічого у цій партії не змінили – «Кажани» лише нарощували свою перевагу, а згодом її довели до 10-ти очок – 18:8. Найбільше в атаці у львів’ян феєрили Василь Тупчій та аргентинець Лучано Палонскі. До завершення партії у «Кажанів» виникла проблема лише одного разу, щоправда тут всі питання зняв своїм тайм-аутом при рахунку 22:15 Угіс Крастіньш. «Кажани» перемогли в сеті з рахунком 25:16.

Четверта партія

Четверта партія цього матчу чимось нагадала другу. Через невдалий старт «Кажанів» знову вимушений тайм-аут взяв Угіс Крастіньш. Цього разу при рахунку 2:6 на користь суперника. Можливо, не так рано, але у підсумку цей тайм-аут спрацював. «Кажани» догнали свого суперника в середині партії, а вперше вийшли вперед після вдалого блоку Тупчія при рахунку 14:14. Доволі довго команди йшли очко в очко, поки при рахунку 19:19 «Кажани» не зловили кураж на блоці. Два блоки від Тупчія і ще одна вдала атака від Василя поставили суперника у дуже незручне становище. Палонскі, Тупчій та Ковальов таки довели цю партію до перемоги - 25:22. «Кажани» у матчі перемогли з рахунком 3:1 та здобули повноцінні 3 очки. У деяких епізодах фортуна була на боці сильнішого. Мова йде про «Барком-Кажани». Для львів’ян це уже п’ята перемога у чемпіонаті польської Плюс Ліги.

MVP матчу

Найціннішим гравцем матчу визнали Лучано Палонскі. В активі аргентиця 18 набраних очок. Найрезультативнішим у складі «Кажанів» знову став Василь Тупчій. Цього разу діагональний нашої команди набрав 24 очки. Нагадаємо, власний рекорд у Плюс Лізі, а саме 27 очок, Тупчій встановив у попередньому виїзному матчі «Кажанів» проти команди з Ольштина, у якому «Кажани» святкували перемогу з рахунком 3:2. У «Норвіда» традиційно результативним був Давід Дульські – на рахунку колишнього гравця збірної Польщі 15 очок. Стільки ж набрав Даміан Когут.

В турнірній таблиці «Кажани» набрали уже 13 очок і наразі посідають поточне 10-те місце.

"Барком-Кажани" - "Норвід" (Ченстохова) - 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:22)