11.09.2022

ІТАЛІЯ ВИГРАЛА ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ВОЛЕЙБОЛУ. ДРУЗІ-ПОЛЯКИ – ВІЦЕЧЕМПІОНИ

Італійці - найтитулованіша команда серед тих, хто продовжують участь у змаганнях.

Збірна Італії з волейболу - чемпіон світу з волейболу! У фіналі італійці завдали поразки чинним чемпіонам світу та господарям турніру - команді Польщі.

Італія та Польща здолали у півфіналах команди Словенії та Бразилії. Та підходили до фінального матчу у статусі чинних чемпіонів: італійці у 2021 році виграли Євро, тоді поляки захищали звання чемпіонів світу.

Востаннє Італія та Польща перетиналися між собою у фінальній частині чемпіонату світу ще у 2018 році. У третьому раунді італійці перемогли поляків у тай-брейку, однак з цим результатом не змогли вийти до півфіналу змагань.

Фінал чемпіонату світу з волейболу проходив у польському Катовіце за активної підтримки господарів турніру. Однак це не завадило Італії здолати польську збірну.

Хоча перший сет закінчився на користь Польщі. Майже упродовж усієї парті поляки перебували у статусі наздоганяючих у рахунку, однак наприкінці змогли вийти уперед та вийти уперед за сетами - 25:22.

У другій партії ситуація змінилася. Тепер уже Польща лідирувала у рахунку, однак наприкінці сету втратила перемогу - італійці, зробивши рахунок 20:20, взяли наступні п'ять з шести розіграшів.

А ось у третьому сеті Італія взагалі вийшла вперед. Цього разу італійцям вдалося наростити перевагу ближче до середини партії, але виграти з різницею +7.

Для тай-брейку Польщі потрібно було перемагати Італію у четвертому сеті. Однак і тут італійці змогли здобути перемогу: зробивши ривок у п'ять очок, чемпіони Європи не дозволили господарям турніру наблизитися до себе та відіграти усю перевагу.

Волейбол. Чемпіонат світу-2022. Фінал

Польща - Італія 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25)

Що означає цей результат

Перша перемога Італії на чемпіонаті світу з волейболу за 24 роки. Востаннє це вдавалося у 1998 року - тоді у суперниках італійців була Югославія.

Польща уперше з 2010 року програла фінал чемпіонату світу з волейболу. У 2014 та 2018 роках поляки вигравали турнір, причому обидва рази обігрували Бразилію.

Серед збірних, що продовжують виступи на чемпіонатах світу, Італія - найтитулованіша команда. В активі у італійців чотири перемоги, тоді як у найближчих переслідувачів - Бразилії та Польщі - три.