Новини

Теніс/Настільний теніс

09.06.2024

СВІТОЛІНА, КОСТЮК, ЯСТРЕМСЬКА ТА СЕСТРИ КІЧЕНОК ГАРАНТУВАЛИ УЧАСТЬ НА ОЛІМПІАДІ-2024

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine. Марта Костюк і Еліна Світоліна 


Капітан жіночої збірної України з тенісу Михайло Філіма розповів, хто з українок гарантував собі участь в Олімпійських іграх-2024.


В одиночному розряді точно виступлять Марта Костюк (№20 WTA), Еліна Світоліна (№19 WTA) та Даяна Ястремська (№32 WTA).


У парному розряді Україну представлять Людмила та Надія Кіченок. Також буде сформовано ще одну пару з тих тенісисток, які пройшли на Олімпіаду в одиночній сітці.


Відзначимо, що на місце на Олімпіаді в одиночному розряді будуть претендувати Ангеліна Калініна (№48 WTA) та Леся Цуренко (№45 WTA).Ці тенісистки не виконали умову щодо матчів за збірну України, але за правилами ITF їхня участь буде розглядатися компетентним органом з врахуванням «особливих обставин», одна з таких – «високий рівень конкуренції» в збірній.


Філіма, зокрема заявив, якщо ITF надасть дозвіл обом тенісисткам грати на Олімпіаді, вибір буде зроблено на користь Калініної.


«Більше шансів [потрапити до складу на Олімпіаду] має Ангеліна. Вона, мені здається, і вище буде [в рейтингу], і були певні причини, чому вона не грала [за збірну]. Тому у неї більше шансів, її будуть заявляти. Це залежить від індивідуальних відносин [тенісистки] з федерацією та спорткомітетом, рейтингу та настрою грати Олімпійські ігри. Це колективне рішення тренерського штабу, Федерації тенісу (бо вона подає заявки), і спорткомітету. Там є певні пункти, що має робити федерація та гравчиня, які у них відносини. І потім [заявка] подається через олімпійський комітет безпосередньо до ITF.


Це рішення Міжнародної тенісної федерації. Вони можуть [ухвалити] негативне рішення і по одній, і по іншій тенісистці через те, що ті зіграли лише один матч за збірну за останні два роки», - сказав Філіма.


Олімпійські ігри відбудуться з 26 липня до 11 серпня. Нагадаємо, що для участі в ОІ спортсмени в одиночному розряді мають входити у топ-56 рейтингу, а також виконати критерій ігор за збірну (мінімум 2 матчі впродовж олімпійського циклу).


Джерело - Суспільне Спорт

Інші Новини