04.06.2023

В УКРАЇНСЬКИХ КАНОЇСТІВ – 14 НАГОРОД І ПЕРШЕ МІСЦЕ В МЕДАЛЬНОМУ ЗАЛІКУ КУБКА СВІТУ З МАРАФОНУ!

Україна посіла перше місце в медальному заліку Кубка світу з марафону!

3-4 червня в болгарському місті Русе Міжнародна федерація каное провела ICF CANOE MARATHON WORLD CUP 2023.

Збірна команда України була представлена переможцями та призерами національної першості. Честь України на цьому заході світового масштабу захищали: Дмитро Янчук та Денис Давидов (каное чоловіки), Людмила Бабак та Олена Циганкова (каное жінки), Максим Редько (байдарка чоловіки), Альбіна Якобчук та Олеся Лем (каное юніорки), Данило Мельничук (каное юніори), Маріна Чорна (байдарка юніорки), Дмитро Михайленко та Матвій Баклан (байдарка юніори).

Перемогу на короткій дистанції (3,4 км) завоював один з лідерів української збірної багатьох останніх років Дмитро Янчук. Бронзовий призер Олімпійських ігор-2016 вже не вперше пробує свої сили в марафоні і от, нарешті, є перша золота медаль такого рівня. На довгій дистанції Дмитро фінішував четвертим, пропустивши вперед колегу по збірній Дениса Давидова, який здобув бронзову медаль Кубка світу.

Небагато спортсменів домінували в подіях так, як українка Людмила Бабак.  П’ять титулів чемпіонки світу поспіль на довгій дистанції і два з трьох титулів чемпіонки світу на короткі дистанції. Вона пропустила лише третє золото після неправильного повороту минулого року. У суботу Людмила знову виявилася найкращою, випередивши більш ніж на 30 секунд свою напарницю по команді Олену Циганкову, В неділю вони фінішували в такому ж порядку й на довгій дистанції.

Максим Редько - єдиний представник України в чоловічій байдарці посів відповідно 13-те місце на короткій дистанції та 17-те місце на довгій.

Юні каноїстки Альбіна Якобчук та Олеся Лем завоювали по одній золотій та одній срібній нагороді серед юніорок: Альбіна перемогла на короткій дистанції, Олеся на довгій.

Каноїст Данило Мельничук завоював дві медалі. До суботнього срібла на короткій дистанції він додав золото на довгій в неділю.

Також дві медалі здобула українська байдарочниця Маріна Чорна серед юніорок: бронзову на короткій та срібну на довгій.

Без медалей завершили свої виступи байдарочники-юніори. На короткій дистанції Дмитро Михайленко фінішував 10-м, а Матвій Баклан - 17-м. На довгій дистанції хлопці покращили свої результати, фінішувавши трохи вище: Дмитро Михайленко на 9-му місці, Матвій Баклан - на 11-му.

Таким чином, здобувши 14 медалей (6 золотих, 6 срібних, 2 бронзові) українська збірна виборола перемогу в загальному заліку ICF CANOE MARATHON WORLD CUP 2023!