Новини

31.12.2021

АНДРІЙ МАСЛЮК: РІК, ЩО МИНАЄ, БУВ УСПІШНИМ. У РОЦІ ТИГРА ПЛАНИ НЕ МЕНШ АМБІТНІ

Президент Федерації веслування на байдарках і каное Львівщини Андрій Маслюк підбив підсумку спортивного року, а також поділився планами на майбутнє.


 На фото: Андрій Маслюк (крайній справа), президент МФК (Міжнародної федерації каное) Томас Конецко (у центрі), президент Федерації каное України Ігор Слівінський (крайній зліва). 


Андрію Дмитровичу, яким був 2021 рік для Львівської обласної Федерації веслування? 

Рік, що минає, можна назвати доволі успішним, а саме у спортивному плані, у плані досягнень як на всеукраїнській, так і на міжнародній арені. Нам вдалося здобути перше загальнокомандне місце як на Кубку України, так і на чемпіонаті України серед молоді та юніорів. Зовсім трохи не вистачило в командному чемпіонаті України, де ми посіли друге місце.

Що ж стосується міжнародної арени, то тут теж тішимося успіхами представників Львівської області. У нас є чемпіони та призери чемпіонату світу серед молоді та юніорів, а також чемпіон світу серед дорослих – Віталій Вергелес, що здобув перше місце у каное-четвірці на дистанції 500 метрів. Також він порадував нас на чемпіонаті Європи у двійці на дистанції 500 метрів, Олімпійській дисципліні на Париж-2024, де став бронзовим призером.


Віталій Вергелес отримав звання Заслуженого майстра спорту України. Наскільки давно, на Вашу думку, він заслуговував на це звання?

Люди заслуговують тоді, коли отримують. Значить зараз і заслужив. Але можу сказати так: він докладав чимало зусиль впродовж тривалого періоду. І нарешті йому вдалося виконати норматив, що дуже приємно і не може не тішити.

І можемо радіти не лише за його здобутки, адже маємо у 2021 році виконання нормативу майстра спорту міжнародного класу, вісім майстрів спорту, виконання нормативу «Заслужений тренер України». Тож маємо повний комплект.


Наскільки задоволені результатами спортсменів? Можливо хтось здивував приємно, а від когось чекали більшого?

Ми очікували хороших результатів від наших спортсменів, що власне і сталося. Адже ми бачили підготовку, а чимало наших представників є членами збірної України, які пройшли весь цикл підготовки. Зокрема й хороші умови в холодну пору року.


Які плани на 2022 рік?

Щонайменше, повторити результат цього року. Також у 2022 році маємо чемпіонат світу серед дорослих у Канаді. Вже там буде краще видно суперників на Олімпійських дистанціях.На фото: Андрій Маслюк вручає посвідчення Заслуженого майстра спорту Віталію Вергелесу. 


Інфраструктура для веслування на Львівщині: наскільки плідно та чи результативно вдалося попрацювати над цим аспектом? 

Для нашого виду спорту інфраструктура дуже важлива. На підсумковому зібранні нашої федерації ми згадували про канал у Добротворі. Це місцевість, де проводиться у зимовий період тренування на воді завдяки теплій воді від ТЕС. Це створює умови для занять юних спортсменів практично зі всієї України. Адже можливості для них організувати закордонні збори наразі немає.


Ми почали з проекту рекострукції та облагородження каналу у Добротворі. Розпочали впроваджувати дистанцію на озері в Наварії, закупили 200 метрів доріжки: троси, буйки. У планах і 500 і 1000 метрів, аби створити умови для проведення змагань всеукраїнського рівня.


Які заходи Федерація планує проводити у 2022 році? Чим дивуватимете вболівальників?

Вже другий рік поспіль говоримо про відхід від традиційних дистанцій. Це вже практикують і на міжнародному рівні, коли на Кубку світу змагаються на дистанціях, які не включені у програми чемпіонату світу та Олімпійських Ігор. Це створено з метою підвищення інтересу, адже точно сказати хто буде фаворитом у такому випадку важче. І не лише вболівальникам, а й тренерам та спортсменам. Плануємо цього року в межах Львівської області показати, що можна проводити змагання з більшим інтересом для всіх, надавши приклад всій Україні. Щоби було цікаво для усіх.Чи збільшиться глядацька аудиторія, якщо вдасться втілити цю ідею в життя?

Звичайно. Адже там, де є інтрига та несподіванка, завжди більший глядацький інтерес, завжди більший інтерес для спортсменів. Змагання проходять з більшими емоціями, з більшим завзяттям.


І на останок, які побажання для вболівальників хочете залишити?

Вболівальників, спортсменів і всіх тренерів як у веслуванні, так і у решті видів спорту на Львівщині, хочу привітати з прийдешнім Новим роком та святами. Бажаю вам, що головне, міцного здоров’я для вас, ваших близьких та рідних. У спорті бажаю здорової конкуренції спортсменам та тренерам. Адже вона завжди дозволяє прогресувати. І мудрості усім. Адже лише мудрі та зважені рішення здатні принести результат.


Kamp-Sport

Інші Новини