Інші види спорту

16.10.2022

УКРАЇНЕЦЬ КОЛМАКОВ – ПЕРШИЙ В ІСТОРІЇ ЧЕМПІОН СВІТУ З ПАРКУРУ НА ШВИДКІСТЬ!

У столиці Японії Токіо завершився перший в історії чемпіонат світу з паркуру. Дебютна світова першість з цього виду спорту мала відбутися ще в 2020 році в Хіроcімі, проте подію довелося перенести через пандемію коронавірусу.

Україна на цьому чемпіонаті світу була представлена одним учасником – чемпіоном Всесвітніх ігор-2022 Богданом Колмаковим. Український трейсер брав участь у обох дисциплінах: фристайлі та швидкості.

У першій Колмаков не зміг пробитися до фіналу, посівши 15-те місце у кваліфікації з оцінкою 21.5. Проте спортсмен був одним із фаворитів на медалі в його коронній дисципліні – швидкості. У кваліфікації він показав шостий результат із часом 27.73 секунди, а у півфіналі – другий – 26.14 с, поступившись італійцеві Андреа Консоліні.

У фіналі Колмаков перевершив ці показники та зумів на 0.59 секунди обійти Консоліні, з яким зійшовся у фінальній парі чемпіонату – так само, як на Всесвітніх іграх цього року, та подолав дистанцію за 25.25 с. Також позаду залишився володар Кубка світу в цій дисципліні, нідерландець Танґуй ван Шинґен.

Таким чином Богдан Колмаков здобув золоту медаль чемпіонату світу-2022 у швидкості – перший в історії титул такого рівня, що розігрувався у паркурі.

Джерело: suspilne.media