Інші види спорту

29.03.2024

"СОКІЛ" - ЧЕМПІОН УКРАЇНИ. ВП'ЯТНАДЦЯТЕ!

Кияни виграли всі чотири матчі у фіналі

"Сокіл" виграв свій 15-й титул чемпіона України з хокею. У четвертому матчі кияни закрили фінальну серію перемогою над "Кременчуком" - 3:2.

"Сокіл" та "Кременчук" стали двома топкомандами регулярного чемпіонату, здобувши 23 і 20 перемог відповідно. На старті плей-оф кияни виграли дербі із "Кепіталз" (4:1 за перемогами), а "Кременчук" потребував семи матчів для перемоги над херсонським "Дніпром" (4:3).

Серія стартувала з домашньої перемоги "Сокола" в Києві - 3:0. По одній шайби кияни закинули в кожному з трьох періодів.

Вже другий матч фіналу, що також проходив у столиці, став найрезультативнішим у серії - на двох команди закинули 11 голів. Гості тричі зрівнювали рахунок, але врешті поступилися 5:6.

На домашньому льоду "Кременчук" першим повів у рахунку. "Сокіл" відповів трьома вирішальними голами вже в заключному періоді - 3:2 на користь чинних чемпіонів.

У вирішальному, четвертому матчі в Кременчуці господарі знову забили першими. Ще до першої перерви Володимир Чердак зрівняв рахунок, а згодом "Сокіл" повів у дві шайби - 3:1 в заключному періоді.

Матч не завершили в четвер, 28 березня, через тривалу повітряну тривогу в Україні. Догравання призначили на 12:00 наступного дня - команди мали провести на льоду ще сім хвилин заключного періоду.

Після повернення на майданчик Святослав Тимченко скоротив відставання "Кременчука" до мінімуму. Фінальна сирена врешті зафіксувала перемогу "Сокола" - 3:2.

Результати фіналу чемпіонату України 2023/24

1-й матч: "Сокіл" - "Кременчук" - 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

2-й матч: "Сокіл" - "Кременчук" - 6:5 (1:0, 3:4, 2:1)

3-й матч: "Кременчук" - "Сокіл" - 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

4-й матч: "Кременчук" - "Сокіл" - 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Це - рекордний, 15-й, титул в історії київського клубу. У другої найтитулованішої команди України "Донбасу" - 8 чемпіонських трофеїв.

"Сокіл" втретє поспіль переграв у фінальній серії чемпіонату "Кременчук". Вперше це сталося із "сухим" рахунком - минулого року серія тривала п'ять матчів (3:2 на користь киян).

Три чемпіонства поспіль - друга найдовша серія в історії чемпіонату України. Абсолютний рекорд з чотирьох титулів поспіль належить "Соколу" (2003-2006) та "Донбасу" (2016-2019).

"Кременчук" вшосте став срібним призером чемпіонату України. В історії клубу - один чемпіонський титул сезону 2019/20.