Інші види спорту

14.07.2024

ОЛЕКСАНДР ТОВКАЙ - ЧЕМПІОН ЄВРОПИ ЗІ СУЧАСНОГО П'ЯТИБОРСТВА!

Олександр Товкай - чемпіон Європи з сучасного п'ятиборства!

У Будапешті підходить до завершення остання зупинка перед Олімпіадою в Парижі - континентальна першість у Будапешті, де виступали й майбутні олімпійці.

Склад вітчизняної команди становив 13 людей, у числі яких були Валерія Пермикіна та Олександр Товкай, які вже зовсім скоро представлятимуть нашу країну на головному турніри чотириріччя.

Після здобуття бронзової медалі в естафеті, п'ятиборців очікували особисті старти. До фіналу змогли відібратися троє чоловіків - Олександр Товкай, Юрій Ковальчук та Гордій Березняков.

Після фехтувального раунду лідером був українець Товкай, який здобув 24 перемоги. Продовжив він втримувати цю дисципліну й після всіх наступних дисциплін: плавання (306 балів, 6 місце) та конкуру (300 пунктів, 3 місце). Саме тому на лазерран Олександр вийшов з перевагою понад 19 секунд над своїми опонентами.

І йому вдалося дотриматися до кінця: незважаючи на потужний забіг від чинного чемпіонв Європи Джорджіо Малана 🇮🇹, Товкай 🇺🇦 став чемпіоном Європи! Це найвищий результат для чоловічого українського сучасного п'ятиборства на континентальному рівні.

Інші наші спортсмени, Юрій Ковальчук та Гордій Березняков, змогли завершити фінал на 10 та 15 місці відповідно. Завдяки цьому успіху вони стали віцечемпіонами Європи в команді, пропустивши вперед італійців та випередивши угорців.