Інші види спорту

25.07.2021

НІЧНІ ПОРАЗКИ УКРАЇНИ В ТОКІО. СКІЛЬКОХ МИ ВТРАТИЛИ?

Розпочався цей день для України оптимістично: Олена Костевич очікувано здолала кваліфікацію у стрільбі з пістолета (10м), завершивши її на сьомому місці. Однак у фіналі вийшло повторення вчорашньої історії з Павлом Коростильовим, адже українка задовольнилася лише четвертим місцем, зупинившись за крок від медалі.

У кваліфікації зі стендової стрільби 11 місце зайняла Ірина Маловічко. До фіналу пройшли перші шість спортсменок.

Гімнастика, де сьогодні виступала у кваліфікації Діана Варінська, теж не подарувала хороших новин: відібратися до фіналу їй вдалося лише в багатоборстві, у жодній з індивідуальних вправ цього зробити не вдалося.

З другої спроби у півфінал кваліфікувалася наша легка двійка (Ігор Хмара та Станіслав Ковальов) в академічному веслуванні. У своєму втішному заїзді вони зайняли перше місце у напруженій боротьбі з Канадою, Уругваєм та Португалією.

Вже на першій стадії боротьбу за медалі припинила українська жіноча команда у стрільбі з лука (Вероніка Марченко, Анастасія Павлова, Лідія Січенікова), поступившись 6:2 РОКу.

Провалили кваліфікацію у стрільбі з гвинтівки Сергій Куліш та Олег Царков, зайнявши 29 та 40 місце відповідно.

Подолали бар’єр у вигляді першого раунду сестри Надія та Людмила Кіченок в тенісі. Віддавши перший сет 0:6 вони зібралися та таки пройшли індійську пару Мірза / Райна. У першому сеті Еліна Світоліна з рахунком 6:4 обіграла німкеню Лауру Сігемунд, триває другий сет.

На стадії 1/8 змагання в дзюдо завершив Георгій Зантарая. Спочатку він здолав іппоном іспанця Альберто Мартіна Гайтеро, а потім поступився Адріану Гомбочу зі Словенії.

Теж покинув вже олімпійський турнір Ярослав Харциз. Український боксер, що виступав у ваговій категорії до 63 кг, одноголосним рішенням суддів програв Джавіду Чалабієву з Азербаджану.

У чоловічій шпазі першу стадію, стадію 1/16 фіналу зумів здолати лише Ігор Рейзлін, натомість Роман Свічкар та Богдан Нікішин змагання завершили. Вже в 1/8 Ігор Рейзлін поквитався з кривдником Свічкаря, перемігши швейцарця Макса Хейзнера 15:12 та вийшов до ¼ фіналу.

Триває шосейна велогонка, де Україну представляє Валерія Кононенко. Однак спортсменки ще не подолали першу контрольну позначку, тож результат українки, нехай і проміжний, ще нам не відомий.

Поки все ще важко спрогнозувати підсумковий результат України в Токіо, адже залишаються види, як-от карате, синхронне плавання, окремі види легкої атлетики, де українці серед фаворитів. Втім Олімпіада-2021 таки може стати новим маркером, маркером неготовності України до боротьби на найвищому світовому рівні.