11.05.2024

В УКРАЇНСЬКИХ КАРАТИСТІВ - ДВІ ОСОБИСТІ НАГОРОДИ ЄВРО-2024

Українські каратисти завершили змагання в особистих турнірах Євро-2024. "Бронзу" в куміте вибороли Валерій Чоботар та Еліна Сєлємєнєва. Континентальна першість цими днями триває в хорватському Задарі.

"Синьо-жовті" стартували в Задарі у всіх 12 індивідуальних дисциплінах. За підсумками втішних протистоянь за крок від бронзових медалей перебували п'ять українських спортсменів.

Дебютну "бронзу" чемпіонатів Європи виборов Валерій Чоботар - у категорії до 84 кг. В основній сітці українець стартував із поразки, натомість здобув три перемоги поспіль у втішних сутичках, зокрема медальній - проти представника Туреччини Хасана Арслана.

Іншу "бронзу" в жіночих змаганнях до 68 кг здобула дебютантка дорослих Євро Еліна Сєлємєнєва. Українка зупинилася за крок від фіналу - поступилася у півфіналі, але згодом закрила свій турнір перемогою над боснійкою Ілмою Рахманович.

На шосту особисту нагороду Євро претендувала Анжеліка Терлюга, що змагалася в категорії до 55 кг. В основі триразова чемпіонка поступилася іспанці Соні Перейрі Вільялобос, а вже в "бронзовому" фіналі - грекині Марії Столі. Турнір українка завершила на п'ятому місці.

Юлія Палашевська зупинилася за крок до фіналу жіночої категорії до 55 кг - програла четвертому номеру рейтингу Емі Сгарделлі з Хорватії. Вже у втішному раунді українці вистачило б однієї перемоги для "бронзи", утім Юлію зупинила представниця Туреччини.

У чоловічому ката Ярослав Федоров пройшов до втішних протистоянь після поразки від чинного чемпіона Європи, іспанця Даміана Кінтеро. Дві "втішні" перемоги дозволили українцеві боротися за "бронзу", але Ярослава на 2.6 бала випередив італієць Алессіо Ґінамі.

Усі результати українців на Євро-2024

Ката (жінки): Галина Запорожченко - 2-й раунд

-50 кг (жінки): Юлія Палашевська - 5-те місце

-55 кг (жінки): Анжеліка Терлюга - 5-те місце

-61 кг (жінки): Аніта Серьогіна - 1-й раунд

-68 кг (жінки): Еліна Сєлємєнєва - "бронза"

+68 кг (жінки): Юлія Русу - 1-й раунд

Ката (чоловіки): Ярослав Федоров - 5-те місце

-60 кг (чоловіки): Нікіта Філіпов - 2-й раунд

-67 кг (чоловіки): Гнат Пак - 1-й раунд

-75 кг (чоловіки): Андрій Заплітний - 2-й раунд

-84 кг (чоловіки): Валерій Чоботар - "бронза"

+84 кг (чоловіки): Різван Талібов - 1-й раунд

У заключний день чемпіонату - в неділю, 12 травня - у Задарі розіграють командні медалі. Україна виборюватиме "бронзу" чоловічого турніру з куміте в протистоянні зі збірною Туреччини.