28.10.2023

АНДРІЙ ЗАПЛІТНИЙ ВИБОРЮЄ БРОНЗОВУ НАГОРОДУ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З КАРАТЕ

Збірна України з карате здобула перші нагороди на чемпіонаті світу-2023 в Будапешті. Почин Валерія Чоботаря підтримав Андрій Заплітний, зійшовши на третю сходинку подіуму.

Андрій Заплітний (до 75 кг) на старті турніру здолав австралійця Мітчелла Дарема (6:0), чилійця Хоакіна Гонсалеса (4:3) та англійця Брендона Вілкінса (3:1).

У чвертьфіналі Заплітний пройшов австрійця Стефана Покорни з рахунком 3:0. Однак у півфіналі українця зупинив перший номер світового рейтингу, єгиптянин Абдельазіз Абдалла (0:10).

Суперником Заплітного у сутичці за третє місце став бронзовий призер попереднього ЧС Томас Скотт із США. Каратисти набрали рівну кількість балів за підсумками поєдинку (5:5), однак Заплітний отримав перевагу "першого безальтернативного бала" та здобув перемогу.

Це перша медаль для чемпіона Європи Андрія Заплітного на рівні чемпіонатів світу.