Новини

18.01.2022

АМБАСАДОР ЛІГИ TMS: ПОКИ НЕ ПОТРАПЛЮ НА ЧС У США, НЕ ПІДУ З ДЖИУ-ДЖИТСУ

Амбасадор Ліги TMS Михайло Арцимович в ексклюзивному інтерв'ю розповів про підготовку до турніру в Запоріжжі, складнощі боротьби з молодшими спортсменами, про пріоритетні турніри у 2022 році та головну мету у спортивній кар'єрі.Попереду відкриття змагального сезону у Запоріжжі. Які у тебе очікування від турніру та які цілі собі ставиш?

Оскільки у моєї команди в пріоритеті турніри Ліги TMS, ми дуже раді, що сезон нарешті починається. Від турніру чекаємо, як завжди, на конкурентну боротьбу. У цьому, я вважаю, з TMS не може конкурувати жоден промоушен. Ми вже звикли, що їхні турніри дуже якісні щодо організації - на них збираються найкращі борці зі всієї України і не тільки. Щодо цілей, я віковий спортсмен і я їду показати свої максимальні сили. Оскільки мої опоненти в основному молодші за мене, то для мене важливіше показати хорошу боротьбу, а якщо вона буде якісною, то відповідно принесе результати, а за результатом боротьби чекаю заохочень, але перемога також важлива.

 

Минулого року ти взяв участь у Гран-Прі турнірі Ліги TMS, але не зміг вибитись у фінал. Є мета цього року знову зайняти перше місце в рейтингу та випробувати свої сили на TMS GRAND PRIX?

Залишився неприємний осад після лакі-панчу від мого опонента, тим більше я потрапив у таку ситуацію, яку не переглядав щодо контрзаходів. Звичайно, хочеться повернутися, взяти реванш і відкритись на повну. Опонент мене дуже жорстко припинив, молодець. За це і люблю джиу-джитсу – за такі сюрпризи. Тому я намагатимуся весь цей рік працювати, щоб потрапити на Гран-Прі та показати боротьбу рівнем вище.

 

У порівнянні з минулим турніром у Запоріжжі, який був у вересні, щось змінилося у стилі твоєї боротьби?

Не сказав би, що я привніс якісь нові елементи у свою боротьбу. Я більше відточував навички, якими володію, додав деякі комбінації до моїх улюблених технік. Я вважаю, що потрібно бути майстром 10 прийомів, а не 1000, тому я намагаюся більше вдосконалити та покращувати те, що я вмію.

 

Наприкінці минулого року ти став амбасадором Ліги TMS. Розкажи, в чому полягатиме ця співпраця?

Підписання контракту з TMS – це дуже важливий крок для мене. За всю свою спортивну кар'єру, не тільки в джіу-джитсу, а й у пауерліфтингу, на цей момент це перший випадок, коли я можу сказати, що я чогось досяг. Це дуже надихає працювати більше, показувати найкращий результат для того, щоб ще раз довести, що мене вибрали недаремно. Також це мотивація, великий поштовх і причина не опускати руки.

 

Ти є не лише компетитором, а й тренером з джиу-джитсу. Як гадаєш, чим саме приваблює джіу-джитсу всіх новачків, які вперше приходять до тебе не тренування?

Щороку попит на джиу-джитсу зростає у геометричній прогресії, цей вид спорту дуже приваблює людей насамперед своєю багатогранністю, тим, що цей вид спорту не обмежений якимись рамками. Тут можна максимально відкритися, тому що всі зв'язки та комбінації нескінченні. Тут себе може знайти спортсмен будь-якого віку, починаючи від малюків, до людей похилого віку. Це й приваблює людей. Якщо людина розуміє цей вид спорту, вникає, його неможливо покинути. Це і відрізняє джіу-джитсу від інших видів спорту: кожен може знайти себе тут у будь-якому віці і немає межі досконалості. Це ті слова, які повністю описують джиу-джитсу.

 

Ліга TMS цього року має досить насичений турнірний графік. Які цілі ставиш собі на цей сезон? Чого нового хотів би досягти і, можливо, в яких турнірах спробувати свої сили?

TMS цього року запускає ще більше турнірів. Звичайно, я хочу взяти участь у всіх, але через свій вік я не можу так швидко відновлюватися, як молоді опоненти. Я прислухатимуся до себе. Більшість турнірів я відвідуватиму як спортсмен, на інших буду як тренер, тому що турніри TMS для моєї команди “Intelligent Bila Tserkva” у пріоритеті. Ми насамперед заявляємось на ці змагання, а потім на всі інші.


За що я люблю бразильське джіу-джитсу: кожен може займатися цим видом спорту та виступати на високому рівні незалежно від його діяльності. Будь-хто, за великого бажання, може конкурувати з серйозними спортсменами, використовуючи техніку бразильського джиу-джитсу.


Щодо нових турнірів, звичайно ж, моєю метою залишається чемпіонат світу в США. Без нього я не покину цей вид спорту як спортсмен. Я ніколи його не покину, тому що в мене є команда, я тренуватиму, але як активний компетитор, поки я не спробую свої сили на чемпіонаті світу — я навряд чи зупинюся (сміється).


По можливості розглядаю великі чемпіонати, як чемпіонат світу в Абу-Дабі та чемпіонат Європи. Після торішньої поїздки до Бразилії, кожен день я думаю, як би знову спробувати свої сили там, тому що це справді вершина. Я не був на чемпіонаті світу, але кажуть, що виграти чемпіонат у Бразилії набагато складніше. Загалом, 2022 року я знову спробую на особистому прикладі показати, що у будь-якому віці можна створити конкуренцію молодим спортсменам.


Kamp-Sport

Інші Новини