Новини

24.11.2021

НА ДВА ДОНЕЦЬКІ КЛУБИ МЕНШЕ? ЧИМ ЗАВЕРШИВСЯ КОНФЛІКТ НАВКОЛО ЗБІРНОЇ?

У понеділок, 22 листопада, сайт Федерації хокею України оприлюднив офіційну заяву відповідно до якої ще одне дисциплінарне порушення з боку клубів "Донбас" та "Краматорськ" означає автоматичне вилучення з чемпіонату Української Хокейної Ліги.
Причиною цього стало рішення Дисциплінарного комітету ФХУ про відлучення від чемпіонату України на період розслідування гравців "Донбасу" та "Краматорська", які залишили лави збірної перед Меморіалом Тамаша Шаркозі.


У матчі проти київського "Соколу" "Краматорськ" проігнорував рішення Федерації й включив до заявки захисника Павла Тарана. Хоч матч закінчився поразкою других (4:2), ФХУ оприлюднила заяву про технічну поразку «Краматорська».


Така ж ситуація сталась наступного дня у матчі між "Донбасом" та "Дніпром" (3:1). Донеччани отримали технічну поразку за включення до заявки Віктора Захарова, Пилипа Пангелова-Юлдашева, Олександра Пересунька, Іллі Коренчука, Нікіти Буценка та Віталія Андрейківа.Відповідно до 40 статті Дисциплінарного кодексу ФХУ, при повторному порушенні ДКФХУ розгляне питання про зняття клубів-порушників з чемпіонату.


Однак, 18 та 19 листопада "Краматорськ" (проти "Білого Барсу", 4:3) та "Донбас" (у матчі проти "Кременчука", 5:2) вдруге отримали технічні поразки. Це було, так зване, останнє попередження для команд.


Свою позицію прокоментував "Донбас" на офіційній сторінці. "Відповідно до ч. 2 ст. 30 статуту ФХУ, Федерацією можуть застосовуватись, зокрема, такі дисциплінарні заходи як «дискваліфікація…» та «позбавлення права участі у зазначеній кількості матчів або протягом певного чи невизначеного терміну». Тобто дискваліфікація та позбавлення права участі є самостійними дисциплінарними санкціями.

 

Рішенням Дисциплінарного комітету ФХУ від 16.11.2021 р. гравців ХК «Донбас» тимчасово позбавлено права участі у чемпіонаті України, але не дискваліфіковано.

 


Відповідно до п. 1.10 ст. 57 Дисциплінарного кодексу ФХУ технічна поразка зараховується клубу, за допуск до участі у матчі гравців, які не мають права виступати у складі команди клубу, - незаявлених чи дискваліфікованих (але не позбавлених права участі)".


Вчорашній матч між "Донбасом" та "Краматорськом" (2:0) став вирішальним кроком для ФХУ: відповідно до їхньої останньої заяви, клуби повинні бути виключені з чемпіонату. Так і сталось, на сайті Федерації хокею України сьогодні було опубліковано офіційну заяву щодо цього рішення.


 «Офіційно: клуби "Донбас" і "Краматорськ" зняті з чемпіонату України. Дисциплінарний комітет Федерації хокею України на засіданні через засоби сучасного зв'язку прийняв рішення про зняття клубів “Донбас” і “Краматорськ” з-поміж учасників регулярного чемпіонату Української хокейної ліги. Причина – клуби тричі порушили регламент ФХУ, виставивши на матчі тимчасово відлучених хокеїстів»


Крім того, ФХУ зазначає, що клуби, тренери та гравці зазнають ізоляції, тобто не допускатимуться до міжнародних до змагань. Відповідно до регламенту, вони мають право подати апеляцію і рішення буде розглянуто ще раз. «Продовжуючи відстоювати свої права, ХК «Донбас» докладе всіх сил для затвердження демократичних правил, ухвалених Міжнародною федерацією хокею, в українській хокейній спільноті», - прокоментували донеччани на своєму офіційному сайті.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Поділитися

378

GERA sr.print

Інші Новини