Новини

30.12.2021

МОЛОДІЖНИЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ХОКЕЮ ДОСТРОКОВО ЗАВЕРШЕНИЙ


Коронавірус вплинув не лише на зміну регламенту Національної хокейної ліги, а й на Чемпіонат світу U-20, який мав відбутись з 26 грудня по 5 січня в Канаді. Міжнародна федерація хокею прийняла рішення скасувати турнір після дев'яти проведених матчів.


У перший ігровий день Фінляндія обіграла Німеччину (3:1), Росія поступилась Швеції (3:6), Канада виграла у матчі з Чехією (6:3), Словаччина програла США (0:3). 


Другий ігровий день відзначився перемогою Фінляндії над Австрією (7:1), Росії над Швейцарією (4:2), Німеччини над Чехією (2:1 ОТ) і Швеції над Словаччиною (3:0). 


В рамках третього дня збірна США повинна була зустрітись зі збірною Швейцарії, однак у двох гравців американської команди виявили позитивні ковід-тести. Вони пішли на карантин, а IIHF зарахувала США технічну поразку. Крім того, цього ж дня Канада обіграла Австрію (11:2). 


29 грудня слідом за США, збірна Чехії відправилась на карантин, у гравця також був позитивний ковід-тест. Чехам зараховано технічну поразку. Пізніше стало відомо, що й збірна Росії не продовжить виступ і їхня команда буде ізольована. 


Декілька федерації хокею, чиїм збірним зарахували технічні поразки за станом здоров'я, вимагали в IIHF прийняти рішення про скасування турніру, оскільки ситуація суперечить спортивним принципам. У кінці ігрового дня, 29 грудня, Люк Тардіф зібрав засідання IIHF з метою обговорення подальшої долі змагань. За деякий час було оприлюднено, що федерація вирішила достроково завершити молодіжний чемпіонат світу для забезпечення безпеки та здоров’я всіх учасників.


Пізніше президент IIHF підтвердив, що федерація все ж планує провести молодіжний чемпіонат світу. Скоріш за все він відбувається літом 2022 року. У країн-учасниць буде можливість змінити склад збірних, а якщо гравцям на момент турніру виповниться 20 років, вони все одно зможуть взяти участь, оскільки перенесли ігри в межах одного сезону.

Інші Новини