Новини

19.01.2022

ХОКЕЙНИЙ КОНФЛІКТ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ. ФЕДЕРАЦІЯ ВІДСТОРОНИЛА СУПЕРЛІГУ


17 січня на офіційному сайті ФХУ було опубліковано заяву про відсторонення всіх причетних до Суперліги. Важливо, що у матеріалі не вказано термін діє рішення. «Дисциплінарний комітет Федерації хокею України відсторонив на невизначений термін усіх осіб, причетних до участі в так званій «суперлізі», - йдеться на сайті федерації.


Постанова ДК ФХУ звучить так: «Застосувати до організаторів та учасників заходу «Хокейна суперліга України» (команд, гравців, спортивних суддів тощо) дисциплінарну санкцію у вигляді дискваліфікації з поточних офіційних змагань з хокею з шайбою сезону 2021-2022 років та виключення на невизначений термін з числа учасників майбутніх офіційних спортивних заходів з хокею з шайбою, організація яких здійснюється прямо та/або опосередковано Федерацією хокею України незалежно від зміни посади, команди тощо».


Відповідно до постанови, гравці (серед яких і основний голкіпер збірної Олег Петров, який віднедавна захищає кольори «Донбасу»), не мають права брати участь в офіційних змаганнях допоки не закінчиться так званий «невизначений термін», однак весною національна збірна має виступити на чемпіонаті світу, а якщо згадати результати останніх ігор, то є привід переживати про результати зустрічей у дивізіоні. Однозначно, що такі гравці як нападник Олександр Пересунько (очолює гонку нападників ХСУ) чи захисник Пилип Пангелов-Юлдашев могли б підсилити конкурентну спроможність збірної.


До списку зі 171 відстороненої особи, крім понад восьмидесяти хокеїстів зі всіх шести клубів, входять гендиректор ХСУ Сергій Варламов, виконавчий і спортивний директори Андрій Басевич і Олександр Побєдоносцев, тренерські склади, функціонери всіх клубів та одинадцять суддів, одного з яких (Артема Корепанова) Андрій Кіча в інтерв’ю офіційному сайту ФХУ назвав одним з кращих арбітрів України.


На цю заяву одразу відреагував генеральний директор Суперліги на офіційному сайті ХСУ: «…Особисто я, як і всі учасники списку, дізнався про якийсь розгляд ФХУ з новин. Вони порушують свій же дисциплінарний кодекс – жодна людина зі списку не була повідомлена про дату та час засідання комітету, не було запитано пояснення.


Звісно, копію такого рішення також не надіслали нікому з учасників списку. Зроблено це лише з однією метою – щоби не отримати 170 позовів до суду. Тому що їхній же дисциплінарний кодекс прямо говорить, що копія рішення має бути надіслана особі, проти якої застосували санкції…


Повторюю знову – Суперліга не претендує на статус національного чемпіонату і ніколи не зверталася за визнанням до будь-кого. Ми проводимо змагання відповідно до закону України «Про фізичну культуру та спорт». Усі клуби – це зареєстровані юридичні особи, всі гравці є спортсменами-професіоналами, мають трудові контракти.


Наразі Федерація усуває від своїх змагань понад 150 гравців, з яких 80 – українці. Фактично, це постріл собі в голову, адже у нас всього близько 140 хокеїстів з українським паспортом старше 20 років.


Тобто ФХУ просто розправляється з неугодними. До списку потрапили гравці «Альтаїра» – 17 хлопців 2004-2005 років народження, які у Суперлізі набувають досвіду гри з дорослими командами. Через їхнє усунення, «Молода Гвардія», яка виступає в МХЛ, оголосила, що знімається з чемпіонату...»


Чого чекати у цій ситуації далі – невідомо, вболівальники надіялись на пошуки компромісу хоча б для виступу на чемпіонаті світу, однак отримали лише «відсторонення» гравців, які могли підсилити кожну зі збірних.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Інші Новини