Новини

Зимові види спорту

03.02.2022

ХОКЕЙНА СУПЕРЛІГА ПЕРЕТНУЛА ЕКВАТОР

Цього тижня розпочалась друга половина регулярного сезону Хокейної Суперліги України. Підсумуємо, що пропонували команди вболівальникам за перших 15 ігор: рекорди, особисті показники та надрезультативні матчі.



З грудня до лютого хокеїсти встигли продемонструвати особисті професійні якості та навіть поставити перші рекорди. Нападник хокейного клубу «Донбас» Андрій Сігарьов оформив найшвидший хет-трик в історії чемпіонату: йому знадобилось лише 7 хвилин 17 секунд аби закинути три шайби в ворота суперника («Краматорськ» – «Донбас», 8:11). Пізніше вболівальники могли побачити одразу два покер-трики в виконанні нападників "Маріуполя" Владислава Бойка та Микити Мільохіна («Білий Барс» – «Маріуполь», 1:11).


Цікавий вигляд й у турнірної таблиці ХСУ (станом на 31.01).


На першому місці чинний чемпіон України – донецький «Донбас». За 15 зіграних матчів у команди лише одна поразка («Донбас» – «Краматорськ», 1:2) і відповідно 28 набраних очок. Друге і третє місце змінюються після кожного матчу. Зараз на другому місці хокейний клуб «Краматорськ». Вони випереджають свого найближчого конкурента лише на 1 очко. У підопічних Олега Тимченка 22 очки за 17 очних зустрічей (12 перемог, 5 поразок).


На третьому місці стоїть спортивний клуб «Сокіл». В останній зустрічі «Білого Барсу» та «Соколу» першим вдалось не лише перевести гру в овертайм, а ще й реалізувати переможний буліт, що стало причиною такого положення клубу в турнірній таблиці. У команди Олега Мікульчика 21 очко (10 перемог, 6 поразок), однак у них є можливість вийти вперед наступної зустрічі. 4 лютого відбудеться один з найпринциповіших матчів: «Сокіл» зустрінеться з «Краматорськом». Хоча для киян це буде лише 17 гра, коли для суперників 18. Очікуємо серйозної боротьби за 2 місце.


Четвертими йдуть підопічні Сергія Вітера. Хоч команда й показує високу результативність на майданчику, але цього поки не вистачає, аби зайняти рядок у таблиці вище. У «Маріуполя» 17 очок (10 перемог, 7 поразок) у 15 матчах. Однак зараз у "сталевих чайок" пауза у чемпіонаті: ігри клубу переносять через поширення захворюваності в команді. П'яте місце займає «Білий Барс». Вболівальники звикли бачити молодий колектив, що складається виключно з українців, зараз білоцерківці підсилились легіонерами й відбирають очки навіть в лідерів. У команди 7 очок у 15 матчах (3 перемоги, 12 поразок). На останньому місці у турнірній таблиці ХСУ стоїть дружківський «Альтаїр». Команда, яка у більшості сформована на основі «Молодої Гвардії», що виступала в МХЛ. Хоч клуб і підсилився досвідченими гравцями, але поки відсутність досвіду більшості виконавців бере своє: у команди лише одне зароблене очко у 15 іграх (15 поразок, 1 в овертаймі).

 


Гольові періоди

«Донбас». Всього донеччани закинули 65 шайб, з яких 19 у першому періоді, 24 у другому та 22 у третій двадцятихвилинці. Саме «Донбасу» належить рекорд за кількістю голів в одному періоді: у матчі проти «Краматорська» у третьому відрізку вони 6 разів прошили голкіпера суперників.


В цілому, по кількостях голів, донеччани найактивніші у другій двадцятихвилинці, однак якщо «Донбас» починає атакувати у третьому, то велика ймовірність, що вони закинуть більше однієї шайби.


«Краматорськ». У них, як і у лідера турнірної таблиці, 65 голів: 15 у першому, 19 та 29 у другому і третьому періодах відповідно. Але якщо «Донбас» стабільно закидає у кожному відрізку, «Краматорськ» найнебезпечніший саме у кінці зустрічі. Хоча, не варто й розслаблятись в процесі: вони будь-який період можуть перетворити у гольовий.


«Сокіл» – абсолютний рекордсмен за кількістю голів у третій двадцятихвилинці: якщо у першому та другому періодах було 15 та 17 голів, то у третьому – 32. Поодинокі голи у кінці зустрічі для киян рідкість, після першої закинутої у третьому періоді, суперник повинен бути готовий до наступних атак.


«Маріуполь» закидає стабільно: 18, 21, 19 шайб у трьох періодах відповідно. Це той випадок, коли важко було б передбачити, чи буде один гол у періоді чи наступні атаки знов будуть реалізовані.


У «Білого Барсу» не надто показова статистика: 10 у першому, 12 у другому і лише 7 голів у третьому періоді. Але, дивлячись на останні зустрічі, команда буде боротись до сирени й навіть трохи більше, вони можуть видати боротьбу й в овертаймі.


У іграх «Альтаїра» однозначно можна побачити прогрес, у порівнянні з тим, що було на початку сезону. Зараз у них 8, 6, 10 голів у трьох періодах відповідно. Хоч команда і молода, але їм вистачає швидкості й вони набираються ігрової майстерності, аби конкурувати у й крайній двадцятихвилинці.



Овертайми

Не так часто можна було побачити гру поза основним часом. За 46 зустрічей лише 4 рази кожна команда отримувала очки. Серед них один матч, доля якого вирішувалась булітами. «Маріуполь» – «Білий Барс» (4:3 от), «Краматорськ» – «Маріуполь» (2:1 б), «Сокіл» – «Білий Барс» (5:6 от), «Краматорськ» – «Альтаїр» (7:6сот). Частіше всього одні й ті ж клуби виходять в овертайм. Хоча, якщо згадати два останні поєдинки, де початок додаткового часу став сюрпризом, є ймовірність, що у другій половині сезону вболівальники побачать ще більше ігор поза трьома періодами.


Шатаути

Якщо на овертайми початок сезону був скупий, то сухими ворота команди залишали доволі часто. Перший шатаут в історії ХСУ належить голкіперу СК "Сокіл" Данилові Макаренку («Краматорськ» – «Сокіл», 0:3), за тиждень після офіційного старту ліги.


Майже кожен п'ятий матч закінчувався з одними «сухими» воротами (10/46). Найчастіше суперникам не вдавалось прошити голкіперів «Донбасу» та «Соколу» (по 3), хоча і між цими клубами був матч, який закінчився з рахунком 0:1 на користь донеччан. По два рази покращували статистику голкіперам «Маріуполя» та «Краматорська».


В чотирьох з десяти поєдинків не зміг розмочити ворота суперників «Білий Барс» («Маріуполь», «Донбас», «Сокіл», «Краматорськ»), двічі це не вдавалось «Альтаїру» («Краматорськ», «Маріуполь») та «Маріуполю» («Донбас», «Сокіл») й по одному разу довести атаки до гола не змогли гравці «Краматорська» («Сокіл») та «Соколу» («Донбас»).


Рахунки

Найбільша різниця у рахунку була у матчі «Білий Барс» – «Маріуполь» (1:11), на цьому матчі було оформлено два покер-трики.


Найменша різниця була двічі у матчах «Донбасу»: вони перемагали з рахунком 1:0 проти «Соколу» та «Білого Барсу».


Найбільшу кількість закинутих шайб вболівальники побачили після зустрічі «Краматорськ» – «Донбас» (8:11), хокеїсти в сумі закинули 19 шайб, а форвард донеччан Андрій Сігарьов оформив найшвидший у лізі хет-трик.


За першу половину регулярного сезону переможним можна вважати рахунок, де закинули 6 шайб. З 9 таких зустрічей була лише одна поразка і та в овертаймі.


Жодна команда не закидала за гру 9 чи 10 шайб.


Частіше всього повторювався рахунок 4:2, з ним закінчилось 4 матчі.


З 46 матчів 8 разів команди перемагали завдяки 3 закинутим шайбам. Майже кожен третій матч (16/46) закінчувався поразкою з двома голами у ворота команди-переможниці.



Найрезультативніші гравці

Найкращий нападник: Дмитро Марченков ("Сокіл") - 24 очки (15 голів, 9 асистів)

Найкращий бомбардир: Дмитро Марченков ("Сокіл") - 24 очки (15 голів, 9 асистів)

Найкращий асистент: Ярослав Сергієвський ("Краматорськ") - 17 очок (3 голи, 14 асистів)

Найкращий захисник: Роман Алексєєв ("Маріуполь") - 13 очок, (1 гол, 12 асистів)

Найкращий воротар: Андрій Макаров ("Донбас") - 92% сейвів.


Перша половина регулярного чемпіонату була насичена, молоді команди набираються ігрової практики, а лідери радують вболівальників видовищними матчами, тому чекаємо на ще активнішу боротьбу за місце в плей-оф.


Лілія Брезгунова, Kamp-Sport

Інші Новини