Новини

18.04.2024

ЗБІРНА УКРАЇНИ ДІЗНАЛАСЯ СУПЕРНИЦЬ НА ГАНДБОЛЬНОМУ ЄВРО-2024. РЕЗУЛЬТАТИ ЖЕРЕБКУВАННЯ

Фото: Федерація гандболу України


Жіноча збірна України з гандболу отримала суперниць у фінальній частині чемпіонату Європи-2024. Сталося це за підсумками жеребкування турніру, яке відбулося у сьогодні, 18 квітня.


Євро-2024 з гандболу стане найбільшим в історії жіночих континентальних турнірів. Уперше участь у ньому візьмуть 24 збірні.


Україна вперше за 10 років відібралася на жіночий чемпіонат Європи з гандболу. У групі відбору українки посіли друге місце, пропустивши попереду лише Німеччину.


Перед жеребкуванням Україна потрапила до четвертого кошика команд. І, відповідно, не могла отримати у суперниці команди Чехії, Туреччини, Фарерських островів, Португалії та Словаччини.


Жіноче Євро-2024 з гандболу: результати жеребкування

Група А: Швеція, Угорщина, Північна Македонія Туреччина

Група В: Чорногорія, Румунія, Сербія, Чехія

Група С: Франція, Іспанія, Польща, Португалія

Група D: Данія, Швейцарія, Хорватія Фарерські острови

Група Е: Норвегія, Австрія, Словенія, Словаччина

Група F: Нідерланди, Німеччина, Ісландія, Україна


Матчі фінальної частини чемпіонату Європи з гандболу відбудуться з 28 листопада до 15 грудня. Турнір прийматимуть три країни: Австрія, Угорщина та Швейцарія, Україна ігри групової стадії гратиме в австрійському Інсбруку.Нідерланди у період з 2015 до 2019 року здобули п'ять медалей на рівні чемпіонатів світу та Європи. Найкращий результат - "золото" ЧС-2019. На попередньому чемпіонаті Європи Нідерланди посіли шосте місце, поступившись у матчі за п'яту позицію Швеції.


Україна грала проти Німеччини у відборі на чемпіонат Європи-2024, програла обидва матчі. Самі ж німкені - 3-разові призерки Євро (1996, 2006 та 2008 роки), а також чемпіонки світу 1993 року. На попередньому Євро-2024 Німеччина посіла сьоме місце.


Ісландія втретє в історії зіграє на чемпіонаті Європи з гандболу. У 2010 та 2012 роках ісландки посідали 15-те місце.


Організатори Австрія, Угорщина та Швейцарія, а також чинні чемпіони Європи Норвегія напряму кваліфікувалися до фінального турніру.


На Євро зіграють два дебютанти: Туреччина та Фарерські острови. Португалія вперше за 16 років виступить на жіночому чемпіонаті Європи з гандболу.


Жіноча збірна України другий рік поспіль гратиме у фінальній частині міжнародного турніру з гандболу. У 2023-му українки зіграли на чемпіонаті світу, де подолали перший груповий етап.


Джерело: suspilne.media

Інші Новини