29.02.2024

УКРАЇНА ПЕРЕМОГЛА ЇЗРАЇЛЬ В НАПРУЖЕНОМУ МАТЧІ ВІДБОРУ НА ЄВРО-2024

Жіноча збірна України з гандболу провела третій матч відбору на чемпіонат Європи-2024. Українські гандболістки в Словаччині обігали Ізраїль.

Відзначимо, що "синьо-жовті" зіграли свій перший матч після чемпіонату світу та дебютний матч після зміни тренера. Нагадаємо, Віталій Андронов, з яким збірна України посіла 21-е місце на ЧС-2023, подав у відставку. Тимчасово його обов'язки виконує Борис Чижов, який вже тренував команду перед Андроновим.

У відборі на континентальну першість українки до матчу з Ізраїлем мали в доробку одну перемогу - над Словаччиною - 25:20. Також Україна грала проти Німеччини - 24:31. Варто зауважити, що з 18 гравчинь збірної, які грали на ЧС-2023, зараз у складі - 9.  У матчах з Ізраїлем збірній не могли допомогти Євгенія Левченко, Дар’я Кот, Ірина Глібко та Діана Дмитришин. Після ЧС завершила кар’єру Марина Коновалова. Вже по ходу 2024 року через травми вибули і не зіграють до кінця сезону Тетяна Поляк, Марія Гладун, Ірина Прокоп’як, також травмувались Катерина Козак та Мілана Шукаль. Не зіграла й Мар’яна Маркевич.

Відзначимо, що в складі "синьо-жовтих" сьогодні дебютувала гандболістка львівської "Галичанки" Ванесса Лакатош.

Зі старту матчу Україна довго володіла перевагою в рахунку, проте після 20-ї хвилини їзраїльські гандболістки наздогнали нашу команду в рахунку та відновлювали паритет. Зрештою, першу половину гри українки завершили з привілеєм в один гол - 14:13.

Другий тайм видався надзвичайно драматичним. Збірна України впевнено відривалась від опоненток - до 40-ї хвилини наша національна команда була попереду на 8 голів (22:14), але згодом номінальним господаркам вдавалося скорочувати відставання.

В останній десятихвилинці матчу Їзраїль зменшив гандикап до одного голу (26:25), коли українки не могли відзначитись результативним кидком впродовж 6-ти хвилин. На 55-ій хвилині гри в збірній України через вилучення на майданчику тимчасово залишилось 4 польових гравчинь, проте "синьо-жовті" закинули в меншості - 27:25. На 57-ій хвилині їзраїльські гандболістки зрівняли рахунок - 27:27.

Під завісу поєдинку Каріна Соскида, яка влучно закинула м'яч в дев'ятку воріт, вивела Україну вперед - 28:27. Під час останньої хвилини ігрового часу суперник нашої збірної грав без воротаря й усіма силами побіг вперед, маючи на меті знову відновити паритет -  за 22 секунди до завершення поєдинку Вікторія Салтанюк блискучим сейвом врятувала "синьо-жовтих"!

Кваліфікація на Євро-2024. 3-й матч

Ізраїль - Україна - 27:28 (13:14(

Статистика голів: Лілія Горільська - 8, Каріна Соскида- 5, Ванесса Лакатош- 3, Аліса Петрів, Тамара Смбатян, Ірина Краснянська, Карина Колодюк, Валерія Нестеренко - по 2, Надія Пойманова, Іина Компанієць - по 1.

Відзначимо, що в доробку воротарки збірної України Вікторії Салтанюк 14 сейвів. Вікторію, без сумнівів, можна вважати геройкою поєдинку проти Ізраїля.

Таким чином, жіноча збірна України здобула свою другу перемогу у відборі на континентальну першість.

Наступний матч проти Ізраїля збірна України зіграє в суботу, 2-го березня.