13.06.2023

«МОТОР» ЗАВЕРШИВ СЕЗОН: ПІСЛЯ ЗОЛОТОГО ДУБЛЮ В УКРАЇНІ ЗБЕРІГ МІСЦЕ У ДРУГІЙ БУНДЕСЛІЗІ

"Мотор" завершив виступи у другій німецькій Бундеслізі з гандболу. Матчі цього турніру стали для команди останніми у сезоні.

У нинішньому змагальному році "Мотор" виступав у двох гандбольних чемпіонатах: у національній першості України та другій німецькій Бундеслізі. В Україні запоріжці стартували резервним складом, тоді як основна команда виступала у Німеччині. Домашні матчі іноземного турніру запоріжці проводили у Дюсельдорфі, де також приймали суперників у єврокубку і базувалися протягом сезону.

На внутрішній арені "Мотор" виграв національну першість та Кубок України. Натомість у другій Бундеслізі команда фінішувала на 17-му місці, випередивши зону вильоту на сім очок: 26 проти 19-ти. У сезоні українська команда здобула 11 перемог та зазнала 23 поразок у чемпіонаті НІмеччини.

Крім виступів у внутрішніх турнірах, "Мотор" також уперше в історії взяв участь у Європейській лізі, заявившись туди замість Ліги чемпіонів. Запорізька команда в останніх поєдинках вирвала для себе місце в плей-оф та стала учасником 1/8 фіналу. Однак у першому раунді плей-оф "Мотор" поступився за сумою двох матчів хорватському "Нексе".

Результати "Мотора" у сезоні 2022/23

- Чемпіонат України: перше місце (11-й титул)

- Кубок України: перемога (восьмий титул)

- Друга Бундесліга: 17-е місце

- Європейська ліга: 1/8 фіналу

Найкращим бомбардиром "Мотора" у сезоні 2022/23 став напівсередній Ігор Турченко. У другій німецькій Бундеслізі він став другим топ-бомбардиром, поступившись лідерством лише на фініші сезону - 241 м'яч. Ба більше, саме Турченко став найкращим бомбардиром групового етапу Європейської гандбольної ліги – закинув 85 м'ячів.

Після завершення сезону "Мотор" відправив у відставку головного тренера команди Гінтараса Савукінаса. Про це повідомила пресслужба клубу. Під керівництвом Савукінаса "Мотор" провів три з половиною роки. За цей час запоріжці здобули шість національних трофеїв (по три перемоги у чемпіонаті та кубку), а також двічі виходили в 1/8 фіналу єврокубків.