13.03.2024

«ГАЛИЧАНКА» ЗДОБУЛА ПЕРЕМОГУ В НАПРУЖЕНОМУ ДЕРБІ З «КАРПАТАМИ»

В чемпіонаті України з гандболу серед жінок стартував 5-й тур, який приймають Ужгород і Миколаїв.

Розпочався тур на Закарпатті матчем-окрасою між двома національними грандами – львівською «Галичанкою» та ужгородськими «Карпатами». Напередодні гри в турнірній таблиці принципові конкуренти перебували поряд, маючи однакову кількість очок – по 30.

Надзвичайно бойовим видався перший тайм центрального поєдинку. «Галичанка» відкрила рахунок, проте підопічні Бориса Петровського одразу ж заволоділи ініціативою та вийшли вперед. Фактично увесь тайм ужгородські гандболістки вели в рахунку, але львів’янки водночас не відпускали суперниць більш, ніж на два голи. Підопічні Віталія Андронова змогли кілька разів відновити паритет (7:7, 9:9, 11:11). За 40 секунд до перерви Аліса Петрів вдруге в зустрічі вивела галичанок вперед. Таким чином, сирена про завершення першого тайму зафіксувала рахунок 12:11 на користь «Галичанки».

Загалом у першій половині гри команди продемонстрували захопливу боротьбу, яка лише підтвердила статус поєдинку. Усього за 1-й тайм арбітр 8 разів вилучав гандболісток з майданчику на 2 хвилини.

Друга половина гри подарувала глядачам набагато результативніший гандбол у виконанні обох колективів. На відміну від першого тайму, тепер із привілеєм у голах діяла саме «Галичанка». На 37-ій хвилині підопічні Андронова вперше були попереду на 3 м’ячі – 16:13. Проте, через 7 хвилин «Карпати» завдяки сейвам Готри і голам Пойманової, Нестеренко та Гававки змогли не лише зрівняти рахунок, а й заробити перевагу – 18:20.

Дуже швидко «Галичанка» змогла зробити рахунок паритетним і знову захопити ініціативу. Одним із переломних моментів став 7-метровий на 45-ій хвилині, коли Марія Поляк врятувала львів’янок після спроби Гававки перекинути голкіперку. Знову вивела вперед «Галичанку» Катерина Козак – 21:20. В заключній десятихвилинці львівські гандболістки змогли оформити гандикап у 5 голів – 29:24. Втім, розв’язка поєдинку таки виявилась напруженою – за хвилину до сирени карпатівки скоротили відставання до двох голів, але крапку в матчі поставила Анастасія Дутко – 32:29.

Найрезультативнішими гандболістками дербі стали екскарпатівка Аліса Петрів та ексгаличанка Владислава Слободян – у доробку обох по 11 голів.

Жіноча Суперліга з гандболу. 5-й тур

«Галичанка» (Львів) – «Карпати» (Ужгород) – 32:29 (12:11)

«Галичанка»: Аліса Петрів – 11, Катерина Козак – 6, Ванесса Лакатош – 5, Анастасія Дутко – 4, Світлана Гавриш – 3, Олеся Дяченко – 2, Софія Голінська – 1.

«Карпати»: Владислава Слободян – 11, Надія Пойманова – 7, Анастасія Полєтаєва – 4, Валерія Нестеренко, Анна Гававка, Тетяна Волубцева – по 2, Карина Колодюк – 1.

Нагадаємо, колективи вже втретє зустрілися в нинішньому сезоні. Після звитяги в Ужгороді «Галичанка» попереду в очних протистояннях – 2:1. Також варто відзначити, що львівська команда стала одноосібним лідером української Суперліги.