03.01.2024

"ГАЛИЧАНКА" ПОВЕРНУЛАСЬ ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ В ЧЕМПІОНАТІ З ПОРАЗКИ ВІД "ЛЮБЛІНА"

Львівська "Галичанка" зіграла перший поєдинок у 2024-му році. У Ланьцуті підопічні Віталія Андронова в рамках 10-го туру польської Суперліги приймали одного багаторазового чемпіона Польщі - гандбольний клуб МКС «Люблін».

Зазначимо, що в польській Суперлізі відновились матчі після паузи, пов'язаною з жіночим чемпіонатом світу-2023. На мундіалі в складі національної збірної України виступили семеро гандболісток: Тетяна Поляк, Мар’яна Маркевич, Марина Коновалова, Мілана Шукаль, Катерина Козак, Ірина Прокоп’як та Олеся Дяченко.

Рахунок у зустрічі "Галичанка" - МКС "Люблін було відкрито на 4-ій хвилині господарками майданчика після результативного кидка Олесі Дяченко. Згодом 2-хвилинне вилучення отримала Ірина Прокоп’як – суперник використав більшість, вийшовши вперед – 2:3. На 14-ій хвилині після вдалого перехоплення гравчині «Любліна» закинули вшосте і вперше в матчі вели в рахунку з перевагою +3. Відставання «галичанок» скорочували Шукаль, Маркевич і Ткач – 6:7.

На 19-ій хвилині гри «Галичанка» вдруге залишилась у меншості і впродовж 2 хвилин гості знову були попереду на 3 м’ячі – 6:9. Зовсім скоро Світлана Гавриш реалізувала 7-метровий, Олеся Дяченко закинула після контратак, а Мар'яна Маркевич вишуканим дальнім кидком зі своєї частини майданчика в порожні ворота відновила паритет – 10:10. Під завісу першого тайму «Люблін» знову заробив вилучення – під час гри в більшості «Галичанка» зрівняла, та разом зі звуком сирени гості закинули у ворота і все-таки пішли на перерву з перевагою– 12:13.

На старті 2-го тайму львів’янки зрівняли рахунок завдяки голу Гавриш – 13:13. Проте, дуже швидко команда Едіти Мадзінської продемонструвала потужний ривок і до 44-ї хвилини мала перевагу в 6 м’ячів. Впіймала справжній кураж у другому таймі Пауліна Вдовяк, зробивши низку порятунків. Поступово протягом поєдинку МКС «Люблін» збільшував привілей у голах і, зрештою, довів матч до перемоги – 20:31.

Найрезультативнішими у складі «Галичанки» стали Мілана Шукаль та Світлана Гавриш – по 4 голи. Тричі закинула у ворота «Любліна» Анастасія Ткач, двічі – Олеся Дяченко, Мар’яна Маркевич та Ірина Прокоп’як. Приз MVP матчу у львівській команді від організаторів Суперліги отримала Мар'яна Маркевич.

Попри поразку «Галичанка» залишилась на шостому місці в турнірній таблиці польської Суперліги. Команда Віталія Андронова має 12 очок після 10-ти турів.

Наступний матч львівські гандболістки проведуть на виїзді проти «Кобежице», яке йде третім у чемпіонаті. Матч відбудеться в неділю, 7-го січня.