08.12.2023

ЧС-2023 З ГАНДБОЛУ: ЗБІРНА УКРАЇНИ ПОСТУПИЛАСЬ НІДЕРЛАНДАМ

Жіноча національна збірна України з гандболу зіграла другий матч в основному раунді чемпіонату світу-2023. У данському Фредеріксгавні підопічні Віталія Андронова поступилися збірній Нідерландів.

В основному раунді мундіалю українки потрапили до групи IV. Минулого тижня збірна України фінішувала третьою на попередньому етапі ЧС-2023 і вийшла з квартету G разом із Іспанією та Бразилією. Нагадаємо, в попередньому матчі, який був стартовий для України на ОР, «синьо-жовті» програли збірній Чехії (23:30).

Збірну Нідерландів вважають одним з фаворитів ЧС-2023. На попередньому чемпіонаті світу команда пройшла до основної сітки, де посіла 3-те місце й не змогла вийти до чвертьфіналу. На останньому чемпіонаті Європи дійшла до топ-6 турніру. У 2015 та 2016 рр. Нідерланди здобули срібло на світовій та континентальній першостях відповідно, а далі послідували бронзові медалі у 2017 та 2018 рр. 2019 року в Японії збірна відсвяткувала своє найбільше досягнення в історії – перемогу на чемпіонаті світу.

Україна добре провела початок матчу: наші гандболістки повели в рахунку на 5-ій хвилині й дуже швидко зробили перевагу в два м’ячі після результативних кидків Ірини Прокоп’як і Катерини Козак – 3:1. Проте, вже на 8-йі хвилині Нідерланди повели в рахунку і поступово збільшували свій привілей у голах.

ЧС-2023 з гандболу, жінки. Основний раунд.

Україна – Нідерланди – 21:40 (8:19)

Найрезультативнішою гандболісткою в складі збірної України стала Мілана Шукаль, на рахунку якої 5 голів у ворота Нідерландів. Мар'яна Маркевич закинула 3 м'ячі, Ірина Прокоп'як, Тамара Смбатян та Олеся Дяченко - по 2. Варто відзначити хорошу гру, яку демонстрували голкіперки збірної України. У доробку Марії Гладун впродовж першого тайму 8 порятунків, а в Юдіт Балог - 7 сейвів у другому

Третій матч в основному раунді та заключний на мундіалі Україна зіграє в неділю, 10-го грудня. Початок – о 13:00 за київським часом.

За форматом чемпіонату світу з гандболу, до 1/4 турніру вийдуть дві найкращі команди групи IV.