02.03.2024

БРАВО! ЖІНОЧА ЗБІРНА УКРАЇНИ З ГАНДБОЛУ ЗНОВУ ОБІГРАЛА ІЗРАЇЛЬ

Жіноча збірна України з гандболу зіграла свій четвертий матч у відборі на Чемпіонат Європи-2024. "Синьо-жовті" знову зустрілися з Ізраїлем.

Нагадаємо, 29-го лютого українські гандболістки в матчі з напруженим завершенням обіграли збірну Ізраїля з рахунком 28:27.  До цього у відборі на континентальну першість українки мали в доробку перемогу над Словаччиною - 25:20. Також Україна грала проти Німеччини - 24:31.

У першому таймі жіноча збірна України намагалась володіти ініціативою. Їзраїль лше одного разу виходив уперед у рахунку, а після паритету 9:9 українки зуміли взяти гру під власний контроль і завершити першу половину матчу з привілеєм у 5 голів - 19:14.

На 47-ій хвилині українська збірна була попереду на 6 м'ячів, проте опоненткам вдавалося скорочувати відставання до -3. Знову доволі нервовою видалась розв'язка поєдинку. Ізраїль не здався, тож станом на 58 хвилину їх та Україну відділяли 3 голи. В заключні хвилини Тамара Смбатян заробила 7-метровий, а їзраїльські гандболістки залишились у меншості. Кидок із 7-ми метрів впевнено реалізувала Ванесса Лакатош - 31:27. На останніх секундах Вікторія Салтанюк врятувала "синьо-жовтих" двома надійними сейвами, після чого крапку в зустрічі поставила Карина Колодюк - 32:28!

Кваліфікація на чемпіонат Європи. Група 2. 4-й матч

Україна - Ізраїль - 32:28 (19:14)

Статистика України: Салтанюк - 6 сейвів, Балот - 3 сейви; голи: Соскида - 5, Краснянська, Пойманова - по 4, Лакатош - 4 (всі з 7 м), Нестеренко, Колодюк, Когуч - по 3, Горільська, Смбатян,  - по 2, Компанієць, Науменко - по 1.

Найрезультативнішою в складі української збірної стала 18-річна Карина Соскида, яка відзначилась у ворота суперниць 5 разів.

1. Україна — 6 очок (4 матчі), 109:106 (різниця голів)
  2. Німеччина — 4 (2), 71:42
  3. Словаччина — 2 (3), 69:87
  4. Ізраїль — 0 (3), 77:91

Заключні матчі відбору на Євро-2024 Україна проведе у квітні: 4 квітня зіграє проти лідерок групи, збірної Німеччини, а 7 квітня протистоятиме Словаччині.

На Чемпіонат Європи-2024 вийдуть перші дві збірні з кожної групи та чотири найкращі команди, які посіли третє місце.

Нагадаємо, в матчах з Ізраїлем збірній не могли допомогти Євгенія Левченко, Дар’я Кот, Ірина Глібко та Діана Дмитришин. Після ЧС завершила кар’єру Марина Коновалова. Вже по ходу 2024 року через травми вибули і не зіграють до кінця сезону Тетяна Поляк, Марія Гладун, Ірина Прокоп’як, також травмувались Катерина Козак та Мілана Шукаль. Не зіграла й Мар’яна Маркевич.