Новини

03.10.2022

СКАНДАЛ ПЕРЕД ЧЕМПІОНАТОМ СВІТУ: ГІМНАСТ ПЕТРО ПАХНЮК ПРОСИТЬ ВИКЛЮЧИТИ ЙОГО ЗІ ЗБІРНОЇ

Фото: AP


Український гімнаст Петро Пахнюк просить виключити його зі складу збірної України через непотрапляння до заявки на чемпіонат світу-2022. Про це спортсмен написав на своїй сторінці в Instagram.


Наприкінці вересня збірна України зі спортивної гімнастики визначилася зі складом на чемпіонат світу-2022, який розпочнеться 29 жовтня в англійському Ліверпулі. До складу чоловічої команди увійшли п'ять гімнастів, однак серед них був відсутній Петро Пахнюк.


Коментуючи відсутність Пахнюка у заявці збірної України на турнір, головний тренер національної команди Геннадій Сартинський в інтерв'ю для Суспільне Спорт відзначав, що в основі вибору складу був розрахунок на наступний рік та відбір до Олімпіади-2024, звернувши увагу на важливість виклику молодих спортсменів.


«Пахнюк – досвідчений гімнаст, він завжди зможе так виступити. А молодих треба обкатувати. Щоб вони виступали на таких змаганнях і могли конкурувати з іншими гімнастами. Тому й така команда. Що маємо, те маємо. Завдання одне – потрапити на Олімпійські ігри, пройти відбір. Потрібна молодь. От ми їх і готуємо, пробуємо нових гімнастів. У дівчат проблеми ті самі», – зазначив Сартинський.


Пахнюк відреагував на рішення Сартинського не вносити його до заявки на чемпіонат світу. Гімнаст відзначив, що не лише не погоджується з рішенням, але й вважає «абсурдом» склад, обраний тренером на світову першість.


«Я не погоджуюсь з рішенням не ставити мене на чемпіонат світу 2022 в команду з аргументом головного тренера Сартинського Г. Л.: «Мені потрібно обкатувати молодь». Для того, як він каже про мене «так виступати може завжди» я тренуюсь кожен день. Але те, кого ставлять зараз – відвертий абсурд. Обкатувати можна на етапах Кубка світу, комерційних змаганнях, а не на чемпіонатах світу. Наступного разу він вирішить на Олімпійських іграх обкатати гімнаста, які є регулювання його дій?» – написав Пахнюк.


«Не хочу бути співучасником таких дій, за які з грошей платників податків направляють другорядний склад команди на ЧС. І ніякого впливу та регулювання його рішень не має. Всі виправдання про колективне рішення тренерів (особисто мій тренер Лаврухін у виборі команди права голосу не мав), накази керівництва (не думаю, що хтось піде проти реальних, значно більших результатів на міжнародних змаганнях інших гімнастів) і решта - це надумані речі».


Також Пахнюк додав фото заяви, у якій він просить виключити себе зі складу збірної України зі спортивної гімнастики.


Заява Петра Пахнюка. Instagram Петра Пахнюка


«Результати моїх змагань, хлопців зі збірної, публічно видно на міжнародних змаганнях. Відверто кажучи, це рівень вище, ніж команда на ЧС-2022. Одним словом, спортивний принцип в нашій команді зруйнований однією особою. Без реальної конкуренції жоден вид спорту існувати не може. Очевидно, що якщо на змагання будуть ставити вибіркових гімнастів рішенням, а не змаганнями, решта рано чи пізно не захочуть приймати участі в таких командах. Щодо мене я провалив чемпіонат Європи-2022, та навіть такий виступ об‘єктивно може підсилити нашу команду», – додав гімнаст.


Для Пахнюка чемпіонат світу-2022 міг стати сьомим у кар'єрі. На шести попередніх світових першостях гімнаст не здобував нагород, найкращий результат показав на ЧС-2019, де пройшов до двох особистих фіналів: сьоме місце на паралельних брусах та дев'яте в багатоборстві.


Петро Пахнюк у 2022 році здобув дві медалі Кубка світового виклику у Копері – золото у паралельних брусах та срібло у вправах на коні. На Мультиспортивному чемпіонаті Європи Пахнюк не пройшов до жодного з фіналів (найкращий результат – 33 місце у вправах на перекладині).


Петро Пахнюк – 30-річний український спортивний гімнаст, який представляє Київ на змаганнях. Чемпіон Європи-2020 у складі збірної України, дворазовий віцечемпіон континентальної першості на паралельних брусах. З 2014 до 2017 року виступав за Азербайджан, після чого повернувся до України. Має два іменні елементи – «The Pakhniuk» і «The Pakhniuk 2».


Джерело: suspilne.media

Інші Новини