27.04.2024

ГІМНАСТ КОВТУН З РЕКОРДОМ ЗАХИСТИВ ЗВАННЯ ЧЕМПІОНА ЄВРОПИ У ВПРАВАХ НА ПАРАЛЕЛЬНИХ БРУСАХ!

Україна здобула третю медаль на чемпіонаті Європи-2024 зі спортивної гімнастики. Ілля Ковтун став чемпіоном у вправах на паралельних брусах!

Передостанній день фіналів на чемпіонаті Європи розпочався для України з медалі. Назар Чепурний в опорному стрибку випередив Ігоря Радівілова та став бронзовим призером.

У фіналі вправ на паралельних брусах Україна також була представлена двома спортсменами. Крім Чепурного, який змагався у другому себе фіналі поспіль, там змагався Ілля Ковтун — чинний чемпіон Європи у цьому гімнастичному виді.

Саме Ковтун показав найкращий результат у кваліфікації чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики. У відборі він отримав 15.266 бала за виконання вправи — майже на 0.500 бала більше за найближчого переслідувача, швейцарця Ное Зейферта. При цьому у Чепурного результат у кваліфікації був третім найкращим, він теж був претендентом на нагороди.

Ілля Ковтун розпочав змагання серед перших. І одразу ж захопив лідерство: український гімнаст виконав вправу зі складністю 6.9 без помилок та отримав за неї 15.633 бали.

Результат Ковтуна у підсумку став найкращим серед усіх учасників фіналу. Найближчого переслідувача, кіпріота Маріоса Георгіу, українець випередив на 0.767 бала.

Ковтун став єдиним українським медалістом у вправах на паралельних брусах. Назар Чепурний у підсумку став шостим — з результатом 13.866 бали.

Паралельні бруси. Фінал (чоловіки)

1. Ілля Ковтун (Україна) - 15.633 бали

2. Маріос Георгіу (Кіпр) - 14.866

3. Ное Зейферт (Швейцарія) - 14.833

...

6. Назар Чепурний (Україна) - 13.866

Друге поспіль "золото" Ковтуна на чемпіонатах Європи у вправах на паралельних брусах. У 2022 році український гімнаст став срібним призером.

Шоста медаль у кар'єрі Іллі Ковтуна на чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики. Також у його доробку дві "бронзи" в особистому багатоборстві (2021 та 2023 роки) та "бронза" вправ на перекладині.

15.633 бали Ковтуна - найвища оцінка у вправах на паралельних брусах у фіналах Євро за останні вісім років.

15.633 бали - це також особистий рекорд Ковтуна у вправах на паралельних брусах. Перед цим його найкращим виступом була оцінка 15.600 бали на етапі Кубка світу в Каїрі.

Україна другий рік поспіль здобуває три та більше медалі на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики і, крім цього, має одне "золото".