23.08.2023

УКРАЇНСЬКІ ФУТЗАЛІСТИ - ЧЕМПІОНИ ВСЕСВІТНІХ ІГОР СЕРЕД ЛЮДЕЙ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ

Чоловіча збірна України з футзалу здобуває золоті нагороди Всесвітніх ігор-2023 серед людей з порушенням зору. Змагання приймає британський Бірмінґем.

"Синьо-жовті" виступають у категорії спортсменів із частковою втратою зору. До плей-оф українська команда вийшла з першого місця в групі B, упевнено здобувши перемоги в обох стартових матчах: зустрічі з Японією та Туреччиною завершилися з однаковим рахунком 3:0. Україна, зокрема, не пропустила жодного м'яча й у півфіналі проти Іспанії, так само довівши гру до розгрому - 3:0.

У фіналі українці зустрілися проти команди Англії, що вийшла до матчу за титул після перемоги над Японією в серії пенальті. Підопічні Миколи Чхайла повели в рахунку на десятій хвилині поєдинку: першим у ворота суперників зі штрафного забив Ілля Лубашев. Утім, на 17-й голом відповів Адам Ліон.

Рахунок залишався незмінним майже до кінця другого тайму, проте на за дві хвилини до завершення основного часу Україну вивів уперед Вадим Швець. Майже моментально цю перевагу знову нівелював Ліон, перевівши гру в овертайм.

У першому екстратаймі лідер англійської команди оформив хет-трик, але в другому, на 47-й, вдалося забити українцеві Роберту Трембі. Гравець зробив рахунок 3:3, але одразу був вимушений покинути поле, зазнавши ушкодження. Протистояння було близьким до серії пенальті, але Швець не дав цьому статися, забивши переможний гол за 22 секунди до фінального свистка.

Саме автор українського дубля Володимир Швець був визнаний MVP матчу, тоді як Роман Скотніков став найкращим воротарем турніру.

IBSA World Games. Футзал (часткова втрата зору)/ Чоловіки: фінал

Англія – Україна – 3:4 (після овертайму)

Голи: Адам Ліон, 17, 38, 42 – Ілля Лубашев, 10, Вадим Швець, 38, 50, Роберт Тремба, 47

Варто відзначити, що футзалісти завоювали першу нагороду України на Всесвітніх іграх-2023.