Статті

20.01.2022

СТАРТ УКРАЇНИ НА ФУТЗАЛЬНОМУ ЄВРО. ЧОМУ УСЕ НАСТІЛЬКИ БЕЗНАДІЙНО?

Учора, 19 січня, національна збірна України з футзалу розпочала свої виступи у фінальній частині чемпіонату Європи, що триває в Нідерландах. Перший змагальний день, на жаль, лише розчарував, адже збірна України у матчі, у якому повинна була перемагати, поступилася збірній Нідерландів – 2:3. Здавалося б, попереду ще два матчі у групі і шанс на вихід у чвертьфінал у нас є, однак, це, мабуть, не той випадок. До слова, переоцінили і збірну України провідні букмекери світу, адже на перемогу України були коефіцієнти 1,22, в той час як на Нідерланди коефіцієнт був 9. Кореспондент Kamp-Sport аналізує перший матч збірної України на Євро-2022.Чому гра у три четвірки – утопія


Проти збірної Нідерландів Олександр Косенко, головний тренер нашої збірної, вирішив зіграти трьома четвірками і цей варіант взагалі не спрацював. Як підсумок – невтішний результат матчу.


1.Збірна України не готова грати трьома четвірками, оскільки зіграності між ними немає. Та й склад цих четвірок потребує корегувань. Для прикладу, Лебідь та Абакшин чудово діяли у клубі в минулому сезоні, а тут Ярослав і Даниїл грали у різних четвірках.


2.При грі у три четвірки гравець грає приблизно 2 хвилини «чистого» часу та приблизно 7-8 хвилин «брудного» часу сидить на лаві запасних. Невже професійні гравці стільки тренуються, щоб більше «гріти банку», аніж грати?


3.Гра в три четвірки більше підходить для клубу, а не для збірної, оскільки зіграність самих четвірок у клубі є кращою, аніж у збірній. І це цілком логічно. А збірна – це представники різних клубів.


4. Якщо суперник добре готовий фізично і грає двома четвірками, то гравці працюють з іншим пульсом, аніж та команда, яка грає у три четвірки. Тут і трапляються помилки на професійному рівні. Іншими словами, фізіологічно важко підтягнути пульс до ігрового після таких пауз.


5. Ймовірно, грати у три четвірки тренерський штаб нашої збірної надумав з тієї причини, щоб гравці часом не «наїлися», бо попереду ще важливі два матчі. Втім, тут календар складений таким чином, що до кожного матчу достатньо часу на відновлення гравців та підготовку.Чи готова така збірна до Євро?


На жаль, на чемпіонат світу ми не пробилися, а от чи добре підготувалися до Євро-2022, – велике запитання. Звісно, повноцінні висновки робити ще рано, однак після побаченого у першому матчі оптимізму мало. У матчі з Нідерландами ми мало побачили змістовної гри та награних комбінацій, ми не побачили готової команди ні функціонально, ні тактично, ні, що важливо, психологічно. І тут не треба порівнювати чемпіонати, мовляв де сильніший: просто Нідерланди нас перетовкли функціонально. Ми програли багато боротьби і наш багаторічний гравець збірної України Сергій Журба ці слова мав би підтвердити. Та й проблеми нашої збірної і тактичного, і функціонального плану говорять про одне: невже тут головна проблема тренувального процесу і збірна України до Євро не готова? Тайм-аут від Олександра Косенка у другому таймі також дав відповіді на чимало запитань… Та й про кадри, хто поїхав на Євро, і хто, мовляв, міг поїхати, говорити уже немає сенсу.


Що далі?


Попереду у нашої збірної ще два міцних суперники – серби та португальці. Серби у матчі-відкритті турніру дали бій португальцям, грали у футзал, не мучилися, але програли 2:4. Саме з цими суперниками зіграє і збірна України у наступних матчах. У сербів, до слова, серйозні кадрові проблеми, оскільки кілька ключових гравців захворіли і травмувалися.


Дуже б хотілося нам помилятися у вищезгаданому і хвалити і гравців, і тренерський штаб після цих матчів. Втім, у це віриться мало. Футзал не обманеш. Шанси на вихід з групи у нас тепер низькі. Найбільше засмучує не так поразка збірній Нідерландів, як питання підготовки команди тренерським штабом до такого турніру. Дай Бог нам помилятися…


Kamp-Sport

Інші Статті