Статті

09.04.2021

ІГОР МОСКВИЧОВ: У ФІНАЛІ ПЛЕЙ-ОФФ БАЧУ ПРОДЕКСІМ ТА УРАГАН (ЧАСТИНА 2)


У другій частині нашого інтерв’ю видатний український футзаліст Ігор Москвичов розповів свої думки про півфінальні матчі плей-офф чемпіонату України, іноземних тренерів в українському футзалі, порівняв сучасний та минулий футзал, а також розповів чи продовжує тренерську діяльність після того, як завершив співпрацю з рівненським «Кардиналом».


ПОДЯКУЙ ЗА СТАТТЮ ПІДПИСКОЮ У FACEBOOK, INSTAGRAM ТА YOUTUBE.


Ігорю Євгеновичу, наскільки цікавим є чемпіонат в Екстра-Лізі? Які Ваші прогнози у півфінальних парах «Продексім» – «Енергія» та «Ураган» – «ХІТ»? 

Чемпіонат був цікавим, адже до останнього не було зрозуміло хто пройде. Так само і в парах ¼: хоч в наступну стадію і вийшли всі фаворити, навіть восьма команда чемпіонату (АФФК Суми) в одному з матчів нав’язала боротьбу «Продексіму».


У парі «Продексіму» та «Енергії» я прогнозую прохід перших. Нехай у збірників-херсонців і відчувається уже втома, це не повинно відіграти визначальну роль. Зрозуміло, що їм буде важче без Миколи Білоцерківця, адже «Продексім» з ним та без нього – дві різні команди. Не знаю як зіграє «Енергія»: якби команда грала зараз так, як на початку чемпіонату – я б засумнівався. А так прогнозую, що в серії вони можуть претендувати на перемогу в якомусь конкретному матчі, але в фінал пройдуть херсонці.


Те, що я бачу зараз в парі «Ураган» - «ХІТ», натякає на вихід у фінал франківців. Вони кращі і в фізичному, і в тактичному плані зараз. Боротьба повинна бути запеклою, але, завдяки командній грі, далі повинен проходити «Ураган». Робота Максима Павленка мені також імпонує. «Ураган» має різні моделі ведення гри.


Що дав «Продексіму» прихід Андре Броканело на посаду головного тренера?


Після Хаві Родрігеса, команда Броканело стала більш прагматичною. Помітно хорошу тактичну виучку та підготовку. Але не можу сказати, що сильно змінився рівень команди. Бачимо ж чимало осічок або натужних перемог. Чогось їм не вистачає.


Чи потрібно українському футзалу запрошувати іноземних тренерів? Що це дає? 


Все ж таки іноземні спеціалісти – це інший менталітет, бачення гри. Це добре для росту чемпіонату. Це не є крайньою потребою, але одним з хороших способів для підвищення рівня команди та змагань в цілому.


Ваші прогнози у півфіналі натякають на фінал «Продексім» - «Ураган». Хто в такому випадку буде фаворитом в боротьбі за чемпіонство?


Якщо попередні роки можна було сказати, що «Продексім» є фаворитом, то зараз ситуація 50/50. Обидві команди можуть здобути перемогу, не варто забувати й про непростих суперників у півфіналі.


В чому основна відмінність від футзалу, в який грали Ви, та сучасного футзалу?


Можу сказати, що раніше футзал був орієнтований на індивідуальні дії. Було дуже багато протистоянь 1х1, індивідуальний клас окремих гравців був вищим, звідти й такі великі результати.

Зараз же чимало уваги приділяють зонному чи змішаному захисту, де з’являється підстраховка. Індивідуальний обіграш вже не обов’язково призводить до гольового моменту, пройти таку оборону важче, звідси і зменшення результативності. Варіативність тактик зросла, команди додали в цьому компоненті.


Відеоаналіз суперника сильно вплинув на розвиток футзалу? Адже раніше такого було набагато менше.


Ми й раніше переглядали відео з матчів суперника. Так, раніше зробити це, дістати сам запис, було складніше. Інколи хтось їздив для зйомок, інколи просили інших. Просто варіативність дій команд тоді і зараз дуже відрізняється.


Можливо, треба говорити і про зміну тренерського підходу. Радянська школа наполягала на великій кількості вправ на фізику. Яка команда була краще готова фізично, та й перемагала. Зараз же куди більший упор робиться на тактику.


Чим Ви займаєтеся після відходу з рівненського «Кардинала»?


Зараз відпочиваю вдома, в Запоріжжі, та допомагаю кільком командам. Мова йде про аматорські команди.


Запоріжжя залишилося без команди в Екстра-лізі. Болить серце за це?


Не лише в Екстра-лізі, а й в Першій теж нема команди з Запоріжжя. Прикро, адже місто з досить великими футзальними традиціями. Запоріжжя – мекка українського футзалу. Навіть той один рік, що АРПІ виступало в Екстра-лізі дало чимало для розвитку футзалу в Запоріжжі. Чи є зараз перспектива появи нової сильної команди в місті, я сказати не берусь.


Чи готові повернутися тренувати в Екстра-Лігу?


Якщо буде цікава пропозиція – чому ні? Завжди є бажання рости та розвиватися, отримувати нові напрацювання та реалізовувати їх.


ПЕРШУ ЧАСТИНУ ІНТЕРВ’Ю З ІГОРЕМ МОСКВИЧОВИМ ЧИТАЙТЕ ТУТ.

Інші Статті