06.10.2024

БРАЗИЛІЯ ДОЛАЄ АРГЕНТИНУ ТА ВИБОРЮЄ ТИТУЛ ЧЕМПІОНА СВІТУ З ФУТЗАЛУ

Збірна Бразилії з футзалу здобула перемогу над Аргентиною у фіналу чемпіонату світу-2024.

Обидві цьогорічні фіналісти світової першості - Бразилія та Аргентина - раніше здобували ставали чемпіонами. Причому Бразилія є найбільш титулованішою збірною у світі. Досі Бразилія п'ять разів тріумфувала на турнірі, натомість Аргентина лише одного разу здобувала першість - на ЧС-2016.

Аргентина та Бразилія вперше в історії чемпіонату світу зустрілись у фіналі. Досі команди зустрічалися між собою лише матчі за "бронзу" у 2004 році. Тоді гра завершилась перемогою бразильців (7:4).

На шостій хвилині сьогоднішньої фінальної гри Бразилія відкрила рахунок: Марценіо віддав передачу на дальню стійку, де її замкнув Феррао.

Бразилія змогла збільшити перевагу на 13-й хвилині протистояння: Марсел розпочав атаку, протягнувши м'яч через весь майданчик, потім змістився в центр та віддав передачу на Валеріо, який пробив, але м'яч рикошетом залетів від Рафи Сантоса.

У другому таймі Аргентина збільшила тиск біля воріт суперника. За статистикою за 30 хвилин матчу Аргентина здійснила 17 ударів у площину воріт до 10 Бразилії, але жоден з моментів аргентинці не змогли реалізувати.

На 13-й хвилині другого тайму Аргентина випустила на майданчик п'ятого польового гравця. Вже через дві хвилини аргентинці створили небезпечний момент: з близької дистанції пробивав Росіано Гауна, але в останній момент голкіпер Бразилії заблокував удар.

На 38-й хвилині протистоянню аргентинцям вдалось реалізувати нагоду: Команда провела комбінацію, голкіпер Вілліам зробив сейв, але на добиванні зіграв Матіас Росса.

ЧС-2024 з футзалу. Фінал

Бразилія - Аргентина 2:1

Голи: Феррао, 6, Сантос, 13 - Росса, 38

Бразилія здобула свій шостий титул чемпіона світу з футзалу в історії.

Збірна Бразилії з футзалу виборола перше чемпіонство за 12 років. Востаннє бразильці здобували першість ще на ЧС-2012, коли у фіналі обіграли Іспанію.

Аргентина вдруге поспіль здобуває "срібло" мундіалю. На попередньому ЧС-2021 аргентинці зазнали поразки від Португалії - 1:2.

Як відомо, сьогодні збірна України, завдавши поразки Франції з рахунком 7:1, стала бронзовим призером ЧС-2024.