15.09.2024

ВІДЧУТНА ПОРАЗКА ВІД ВІЦЕЧЕМПІОНА СВІТУ

Збірна України з футзалу провела свій стартовий матч на чемпіонаті світу-2024 в Узбекистані. У Ташкенті "синьо-жовті" поступилися збірній Аргентини - 1:7.

Поєдинок проти чинних віцечемпіонів світу став першим для України на рівні мундіалю від 2016 року. Тоді Україна дійшла до 1/8 фіналу, поступившись на цій стадії саме збірній Аргентини - 0:1.

Старту підопічних Олександра Косенка на ЧС-2024 передував поєдинок Анголи проти Афганістану, в якому представники Азії здобули перемогу з рахунком 6:4. Відтак Україна могла очолити квартет С після першого туру в разі перемоги над Аргентиною з різницею у три або більше м'ячів.

Обидві збірні вели рівну гру протягом усього першого тайму. Так, моменти були як біля воріт Олександра Сухова, так і Ніко Сарм'єнто.

За перші 15 хвилин зустрічі Україна заробила п'ять командних фолів. Останній також виплив у жовту картку для Ігоря Корсуна.

Україна відкрила рахунок на 16-й хвилині. Ігор Чернявський обіграв аргентинського гравця у центрі поля та віддав передачу на правий фланг, звідки Петро Шотурма зовнішньою стороною лівої стопи уразив верхній кут воріт суперника - 1:0.

За дві хвилини до кінця першої половини матчу Україна заробила шостий командний фол - жовту картку у свій пасив записав Михайло Зварич. Через це порушення Аргентина заробила 10-метровий удар, який реалізував Кевін Аррієта, зрівнявши рахунок.

Аргентина майже відразу подвоїла перевагу - після прориву Лусіано Гауни лівим флангом гравець відпасував на Алана Бранді, який п'ятою спрямував м'яч у сітку воріт збірної України - 2:1 після першого тайму гри.

Друга половина матчу також розпочалась з пропущеного м'яча для України. Капітан аргентинців Пабло Таборда прорвався лівим флангом, звідки віддав під результативний удар Матіасу Розі.

На 30-й хвилині поєдинку перевага Аргентини збільшилась до трьох м'ячів. Олександр Сухов вийшов з воріт та помилився у виконанні передачі, після чого Крістіан Борутто спрямував м'яч у ворота української команди.

Ще двома хвилинами пізніше Аргентина знову забила: прострільну передачу Анхеля Клаудіно з лівого флангу на дальній стійці замкнув Кевін Аррієта.

Після п'ятого пропущеного м'яча Олександр Косенко поставив у поле п'ятого польового гравця замість Олександра Сухова, проте і за такого розкладу Україна пропустила шостий і сьомий голи - з власної половини поля після помилок України спершу забив Лукас Боло, а потім і Крістіан Борутто.

Таким чином, Україна поступилася Аргентині на старті чемпіонат світу-2024 з футзалу. Наразі Аргентинці очолюють групу C мундіалю, Україна - на проміжній останній позиції.

4. Україна - 0 (1), 1:7

У матчі другого туру в середу, 18 вересня, на збірну України очікує матч з Анголою. Аргентина ж в цей же день зіграє з Афганістаном.

До плейофу ЧС-2024 потраплять дві перші команди кожної з груп, а також чотири з шести найкращих збірних, що посядуть треті місця.