21.06.2024

ЄВРО-2024: УКРАЇНА НА ХАРАКТЕРІ ДОЛАЄ СЛОВАЧЧИНУ!

Збірна України вирвала вольову перемогу над Словаччиною в другому турі Євро-2024 з футболу! Матч у Дюссельдорфі завершився за рахунку 2:1.

На старті чемпіонату команди показали протилежні результати в першому турі: українці з рахунком 0:3 поступилися Румунії, а словаки сенсаційно переграли номінальних фаворитів квартету з Бельгії (1:0).

Перед грою тренерський штаб Сергія Реброва провів серію замін у складі "синьо-жовтих": правим захисником з перших хвилин вийшов Олександр Тимчик, у центрі поля матч розпочинав Володимир Бражко, а ушкодженого Віктора Циганкова на позиції вінгера замінив Андрій Ярмоленко. Місце у воротах посів Анатолій Трубін.

Серію моментів на старті гри мала збірна Словаччини. Гостро пробивали Лукаш Гараслін та Іван Шранц — команду рятували сейви Трубіна.

Словаки втілили перевагу в забитий м'яч на 17-й хвилині. Олександр Зінченко на межі воротарської зони не зумів завадити ударові Шранца головою - 0:1.

Після пів години ігрового часу Україна відповіла гострим ударом Олександра Тимчика: захисник спрямував м'яч у дальній кут — стійка! Зі штрафного "в роздягальню" словакам міг забивати й Зінченко - врятував голкіпер.

Після перерви українцям вистачило 10 хвилин, аби зрівняти рахунок. Автором першого голу "синьо-жовтих" на турнірі став Микола Шапаренко, замкнувши простріл із флангу від Зінченка.

Зрівнявши рахунок, Сергій Ребров провів заміни в нападі на заключні 20 хвилин основного часу: Ярмоленка на фланзі змінив Олександр Зубков, Артема Довбика на вістрі - Роман Яремчук.

Незабаром Яремчук розганяв швидку контратаку з Михайлом Мудриком. Вінгер "Челсі" завдавав удару з гострого кута - м'яч від стійки відскочив назад у поле.

Саме Яремчук став автором вирішального голу України на 80-й хвилині. Шапаренко знайшов форварда вертикальною передачею, а той з кількох метрів пробив повз голкіпера Мартіна Дубравку - 2:1!

Чемпіонат Європи 2024. Група Е. 2-й тур

Словаччина – Україна – 1:2

Голи: Шранц, 18 – Шапаренко, 54, Яремчук, 80

Україна: Трубін, Зінченко, Матвієнко, Забарний, Тимчик, Бражко (Сидорчук, 85), Судаков, Шапаренко (Таловєров, 90+2), Мудрик (Маліновський, 85), Ярмоленко (Зубков, 67), Довбик (Яремчук, 67).

Словаччина: Дубравка, Пекарік, Вавро, Шкріньяр, Ганцко (Оберт, 67), Кучка, Лоботка, Дуда (Бенеш, 60), Шранц (Зауер, 86), Боженік (Стрелец, 60), Хараслін (Суслов, 67).

Попередження: Яремчук, 84

Арбітр: Майкл Олівер (Англія).

Стадіон: «Меркур Шпіль-Арена» (Дюссельдорф).

Україна вийшла на друге місце квартету E, в другому турі якого ще належить зустрітися румунам та бельгійцям (22 червня).