09.05.2022

ВІД ЗАЙЦЯ ДО КОНДРАКОВА: ПРО ХЕТ-ТРИКИ В КУБКУ УКРАЇНИ

Нинішня статистична добірка стосується хет-триків в Кубку України, яких з 1992 року за всю історію назбиралося вже 74. При цьому за останні 10 років кубкових «трюків з капелюхом» зафіксовано лише 9, в тому числі один у сезоні-2021/2022, який нещодавно Виконком УАФ достроково завершив.

Автором першого кубкового хет-трику став Олександр Заєць, який 1 березня 1992 року в складі запорізького «Торпедо» тричі «розписався» у воротах криворізького «Кривбасу». Автором наразі останнього хет-трику в Кубку України є нападник львівського «Руху» Даніїл Кондраков, забивши 21 вересня 2021 року три голи у сітку воріт «Миколаєва».

При цьому Кондраков став автором ювілейного, 30-го, гостьового хет-трику усіх українських клубів.

Ювілейні хет-трики в Кубку України на полях суперників (1992-2021)

Птахівник Великі Гаї

18’, 36’, 62’

Поділля Хмельницький

1’, 17’, 25’

Зоря Луганськ

65’, 66’, 74’

Миколаїв

37’, 44’, 90+3’

3:0

Усі 74 хет-трики оформлялися впродовж 25 сезонів, а в розіграшах-2007/2008, 2011/2012, 2013/2014, 2014/2015, 2017/2018 та 2018/2019 не знайшлося бодай одного гравця, який забивав би в ході матчу 3 голи. Найбільш врожайними на хет-трики були сезони-1992/1993, 1993/1994 та 1994/1995 – по 7 разів. Усі хет-трики забивали представники 45 клубів, а найчастіше голепади в одній грі влаштовували гравці київського «Динамо» - 7 разів.

Прикарпаття Івано-Франківськ

Кубкові хет-трики оформляло 68 гравців, в тому числі один воротар – Володимир Гаврилов, який 7 серпня 1993 року в складі «Металурга» (Костянтинівка) реалізував 3 пенальті у ворота «Авангарду» (Ровеньки). По два «трюки з капелюхом» мають у своєму активі вже 6 футболістів. Найбільше кубкових голів в одній грі забивав Артем Лопаткін з алчевської «Сталі», після ударів якого 6 жовтня 1998 року м’яч 5 (!) разів побував у воротах луганської «Зорі». Ще 6 голеадорів оформляли кубкові покери, забиваючи у грі по 4 голи. Серед авторів хет-триків 8 легіонерів, причому двоє з них відзначалися після виходів на заміни. Загалом же маємо лише 5 кубкових джокерів, авторів хет-триків.

14.03.1992

5’, 18’, 74’

Вагонобудівник Стаханов

7:0 (д)

07.10.1992

6’, 47’, 54’

Шахтар-2 Донецьк

5:2 (д)

МАТВЄЄВ Олег

03.11.1993

56’, 61’, 67’

Покуття Коломия

7:1 (д)

27.11.1994

11’, 24’, 34’, 41’

Ворскла Полтава

8:0 (д)

ЛОПАТКІН Артем

22.09.1998

27’, 28’, 68’

Шахтар Стаханов

6:2 (г)

06.10.1998

43’, 44’, 55’, 57’, 87’

7:0 (д)

ВОРОБЕЙ Андрій

02.11.2000

72’, 97’, 103’, 118’

Кривбас Кривий Ріг

5:1 (г)

27.10.2001

4’, 43’, 87’

10.08.2002

23’, 25’, 65’

Авангард Ровеньки

3:0 (г)

ЯРМОЛЕНКО Андрій

Динамо Київ

22.08.2015

39’, 65’, 76’

Гірник-Спорт Горішні Плавні

6:0 (г)

Динамо Київ

26.04.2017

45’, 81’, 90+1’

Динамо Київ

54’, 59’, 80’, 81’

Динамо-3 Київ

5:3 (д)

4

25.08.1998

ЄРЬОМЕНКО Євген

30’, 50’, 69’, 89’

Олком Мелітополь

18’, 104’, 106’, 118’