30.11.2022

США ВИКИНУЛИ ІРАН З МУНДІАЛЮ

Збірна США виграла у команди Ірану та вийшла до 1/8 фіналу чемпіонату світу

У Досі, на стадіоні «Ель-Тумама», відбувся поєдинок третього туру чемпіонату світу 2022, в якому зіграли Іран та США. На кону стояла путівка до 1/8 фіналу турніру.

Чемпіонат світу 2022. Група B. 3-й тур

Іран – США – 0:1

Гол: Пулішич, 38

«Перських леопардів», які в перших двох турах набрали на одне очко більше, могла влаштувати навіть нічия, але лише за умови, що Англія в паралельному матчі не програє Уельсу. Водночас американцям не залишалося нічого іншого, окрім як перемагати, оскільки іншого варіанта отримати путівку до плей-оф вони не мали.

Перед матчем букмекери явного фаворита не бачили, але все ж таки віддавали перевагу команді США. І, як виявилося, не просто: ще в першому таймі команда Грегга Бергалтера відкрила рахунок завдяки голу Крістіана Пулішича, який відзначився ціною пошкодження. І якщо до цього іранці могли розраховувати на безгольову нічию, то пропущений м'яч змушував їх більше атакувати.

У компенсований до першої половини зустрічі час Аліреза Бейраванд був змушений вдруге виймати м'яч із сітки. Але цього разу взяття воріт не було зараховано, оскільки арбітри зафіксували офсайд. На перерву команди пішли за 0:1 на табло.

У другому таймі футболісти обох збірних грали максимально обережно, оскільки розуміли ціну потенційної помилки. Чим менше часу залишалося, тим більше ризикували іранці, яким було необхідно відіграватися. До речі, на відміну від свого стартового поєдинку, цього вечора гравці збірної Ірану заспівали національний гімн. У ЗМІ з'явилася інформація, що футболісти зробили це під тиском: влада погрожувала їхнім рідним тортурами та тюремними термінами.

Можливо, частково невдачі іранців в атаці пов'язані саме з цим, адже у поєдинку проти Уельсу вони виглядали набагато цікавіше. Як би там не було, цей поєдинок став останнім для збірної Ірану на Мундіалі у Катарі. Команда США здобула важливу перемогу, яка дозволила їй посісти друге підсумкове місце в групі та отримати заповітну путівку до плей-оф турніру.

За вихід до чвертьфіналу американці зіграють із командою Нідерландів, яка фінішувала першою у квартеті А. Цей поєдинок відбудеться 3 грудня на Міжнародному стадіоні Халіфа у Досі.

Джерело: sport.ua