14.06.2021

ШВЕЦІЯ ВИСТОЯЛА У МАТЧІ З ІСПАНІЄЮ

Група Е подарувала два не матчі, а справжніх поєдинки. Спочатку Словаччина переграла Польщу, будучи андердогом, а тепер і Швеція змогла стримати тиск збірної Іспанії. Такої турнірної таблиці в цьому квартеті не могли б спрогнозувати й кілька восьминогів Паулів.

Перший тайм був ледь не апогеєм оборонного футболу від скандинавів: лише 16 відсотків володіння м'ячем, один удар у ствір. Довго показник xG (очікуваних голів) у жовто-синіх складав мізерні 0.06. Для порівняння іспанці награли на 1.165 очікуваних гола. Втім цифри у футбол не грають і на перерву пішли за рахунку 0:0.

В другій половині зустрічі шведи робили скромні спроби атакувати, однак зазвичай діяли просто: є м'яч - грузи подалі від власних воріт. Якщо хтось зі Швеції там за нього чіплявся - відбувалася нечисельна вилазка вперед. І такий футбол приніс скандинавам результат. Нульова нічия, перша на Євро. Після першого туру лідером групи залишається Словаччина.