Новини

31.10.2022

МАТЧ БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА - росія НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРИНАЙМНІ ЦЬОГО РОКУ

Фото: Getty Images


Футбольна асоціація Боснії і Герцеговини оголосила, що товариський матч проти збірної рф, запланований на 19 листопада, «не відбудеться у зазначену дату».


«На сьогоднішньому засіданні виконкому Футбольної асоціації Боснії і Герцеговини матч, запланований на 19 листопада, було перенесено. Президент асоціації Віко Зелькович заявив, що проведення цього товариського матчу буде відкладено на деякий час», ‒ йдеться у заяві.


Про проведення товариського матчу з рф Футбольна асоціація Боснії і Герцеговини оголосила 9 вересня. Місцевий журналіст оприлюднив листи, у яких УЄФА не заперечувала щодо проведення цієї зустрічі.


Боснійська федерація погодилася на товариський матч із рф у Санкт-Петербурзі.


Після прямих запитань та тиску в соцмережах гравці збірної Боснії і Герцеговини один за одним почали засуджувати матч чи взагалі відмовлятися брати в ньому участь.


Міралем П'яніч: «Я чув про рішення Асоціації. Керівники знають мою позицію. Подзвонили, запитали, що я думаю про гру. Я сказав те, що думав, а потім був здивований іншим рішенням. Це не дуже вдала ідея. У мене немає слів. Коли збірна починає добре грати, завжди щось йде не так. В Асоціації знають мою позицію. Я просто скажу, що це недобре».


Анел Ахмедходжич: «Я був дуже шокований, коли дізнався. Не знаю, що сказати, крім того, що я проти цього матчу. Ми всі знаємо, що відбувається, і було б великою помилкою грати проти Росії. Я маю друга з України, і коли я побачив це, то був дуже розчарований».


Лука Менало: «Моя позиція полягає в тому, що я не хочу втручатися в політичні питання і просто не вважаю себе компетентною в цьому людиною. Моя позиція чітка, і я проти того, щоб грати цей матч, але я не можу бути людиною, яка скаже, правильно це чи ні. Звичайно, є набагато розумніші та відповідальніші люди, ніж я, і вони повинні знати, що роблять. Моя думка відома».


Ібрахім Шехич: «Чесно кажучи, я не можу повірити, що хтось придумав провести цей спаринг за два тижні до вирішального для нас матчу в Лізі націй. Замість того, щоб зосередитися на Чорногорії, ми маємо справу з неймовірними речами. Чесно кажучи, почуваюся жахливо. Я думаю, що це рішення не про футбол. Хтось просто хотів викликати суперечки. Шкода. Скажу вам точно, що жоден із цих гравців, які були викликані на найближчі матчі, в Росію не поїде. Навіть якби вони хотіли, запевняю вас відповідально, клуби не відпустять гравців, тому що вони не зобов’язані відпускати їх на товариські матчі, а тим паче, що ні ФІФА, ні УЄФА не гарантують їм безпеку в Росії».


Денніс Хаджикадуніч: «Це не той матч, в якому я хочу брати участь. Жодної інформації від асоціації ми не отримували. Ми, гравці, нічого не знаємо, це стосується лише двох федерацій. Це може звучати дивно, але це так. Я поговорю з асоціацією або тренером з цього приводу. Я туди не поїду і не буду там грати».


Також проведення зустрічі засудила низка місцевих політиків і - масово - вболівальники.


Тиск йшов і з української сторони. УАФ офіційно звернулася до ФІФА та УЄФА з вимогою не допустити проведення матчу, зі спільним зверненням виступили Олег Блохін, Ігор Бєланов, Андрій Шевченко, Анатолій Дем‘яненко, Олексій Михайличенко, Олег Протасов.


Джерело: tribuna.com

Інші Новини