Новини

09.07.2022

ФУТБОЛЬНИЙ СЕЗОН В УКРАЇНІ: ХТО НЕ ВИЙДЕ НА СТАРТ?

Війна зачепила кожного. І поки на фронті захищають нашу незалежність, а економіка намагається забезпечувати військовослужбовців зарплатами, кошти на які йдуть з податків, а волонтери та весь український народ продовжує демонструвати згуртованість та допомагати війську чи не найбільше страждає сфера розваг. І футбол, як частина цієї сфери, теж.Зрозуміло, що футбол неможливий на окупованих ворогом територіях та поблизу зони бойових дій. Саме тому ми не побачимо в наступному сезоні прем’єрліговий «Маріуполь» (підтверджено, за ними збережено місце в УПЛ), першоліговий «Краматорськ» та цілу низку клубів Другої ліги: «Яруд» Маріуполь, «Вовчанськ», «Кристал» Херсон, «Енергію» з Нової Каховки та «Таврію» з Берислава (офіційних повідомлень немає, однак й інформації про готовність до старту в сезоні 2022/23 теж).


Однак є й інші клуби, чиї міста зараз знаходяться на підконтрольній Україні території, а в сезон вони не йдуть. Про це вже говорять чимало медіа, зокрема й колеги з Tribuna.com. Тож кого не чекати у сезоні 2022/23?


Прем’єр-Ліга

 

Єдиним представником УПЛ, окрім «Маріуполя», що теж призупиняє свої виступи, стала чернігівська «Десна». Чернігів після важких лютого та березня з кожним днем все більше повертається до життя, однак область, що межує одразу з росією та білоруссю, щодня обстрілюється з мінометів та РСЗВ, інколи відбуваються й ракетні обстріли. Стадіон імені Юрія Гагаріна у Чернігові став чи не головним зображенням знищення спортивної інфраструктури: розбита трибуна, вирва від ракетного удару в чаші стадіону бачили майже всі. Додайте сюди новини про нестабільну фінансову ситуацію ще в минулому сезоні і пазл складеться: «сіверяни» пропускають наступний сезон, однак ми всі віримо, що вони повернуться.


Перша ліга

 


Друга за силою ліга професійного футболу має вже більш масштабні втрати, ніж УПЛ. Поки немає остаточного підтвердження по «Краматорську», вже є декілька клубів, які заявили: в наступному сезоні нас не чекайте.


Одна з несподіванок – «Агробізнес». Спочатку вони наробили галасу тим, що майже у повному складі вирішили не повертатися до України, за що були відраховані з команди. Вже після того президент клубу заявив, що вони не бачать умов для проведення нового сезону, зокрема й тому, що як він, так і персонал клубу, зараз виконують завдання на фронті у складі Збройних сил України. Дякуємо кожному за вашу роботу, сподіваємося побачити впізнаваний колектив з Хмельниччини вже у сезоні 2023/24.


Не буде в новому сезоні Першої ліги ще одного представника Хмельниччини – «Поділля». «В умовах, коли керівництво клубу, президент та обидва віцепрезиденти, залучені в різних підрозділах ЗСУ, а спонсори акумулюють ресурси для допомоги військовим, ми не маємо можливості та права забезпечувати виступ першої команди в сезоні 2022/23 на справжньому професійному рівні. Інший підхід не для нас. Бренд «Поділля» не вмирає. Хмельницький не може залишитись без футболу. Тому звертаємось до ПФЛ та УАФ за можливості зберегти за клубом місце в першій лізі до сезону 2023/24», - йдеться у заяві клубу.


«Альянс» в минулому сезоні несподівано для багатьох йшов настільки високо, що за підсумками першого кола навіть були сміливці, які стверджували: їм під силу залишитися в зоні плей-оф та поборотися за місце в УПЛ у перехідних матчах. Взимку колектив з Сумської області об’єднався з ще одним представником регіону – «Вікторією» з Другої ліги та саме під такою назвою мав існувати далі. Основною причиною призупинити виступи в клубі називають неможливість забезпечити безпечний тренувальний і змагальний процес на території Сумської області, яка щодня зазнає артилерійських обстрілів з території країни-агресора.


Друга ліга

 


Тут, зважаючи на масовість, втрат найбільше. І мова далеко не тільки про п’ятірку клубів з тимчасово окупованих територій. Про долю «Альянсу»/«Вікторії» ми вже писали вище. Не буде у професійному футболі ще двох команд з Сумщини: «Суми» та «Тростянець» відверто заявляють, що тратити бюджетні кошти на футбол не на часі. Та й безпекове питання стоїть дуже гостро. Вже відомо, що за «Тростянцем» буде збережено місце у Другій лізі на сезон 2023/24.


Ще двох команд не дорахується Київ та область. У «Лівого берега» здавалося би, все розвивалось швидкими темпами: президент, що вже мав досвід у футболі, чимало досвідчених виконавців, будівництво стадіону. Однак більшість персоналу, як і у випадку з «Агробізнесом» не повернулися з закордонних зборів, тому контракти з ними призупинили. Клуб зараз зробить акцент на розвиток дитячої академії, аби потім знову повернутися у професійний футбол. Київська область втратила представництво у вигляді «Любомира» з села Ставище.


«Вирішили призупинити виступи в професійному футболі. Але не через брак коштів чи втрату бізнесу чи ще якісь інші тривіальні, але традиційні причини для України. Якраз у нашій ситуації фінансові проблеми не стоять на першому місці. Копати треба глибше – віддаємо усе, що маємо, на потреби ЗСУ. Коли війна закінчиться нашою перемогою, ми обов’язково повернемося до футболу і будемо його розвивати у вільній країні», - заявили у «Карпатах» Галич з Івано-Франківщини.


На цьому перелік клубів поки вичерпується. Однак різні новини з таборів «Волині», черкаського «Дніпра», «Чайки», «Балкан», «Рубікона», «Нікополя» та «Миколаєва», як і ситуація у частині з цих міст натякають: ми матимемо продовження цього списку.


І якщо мова йде про один рік, то це не матиме якогось вкрай вагомого впливу. Однак, якщо мова піде про два/три роки, або й більше, то ми можемо отримати ситуацію, за якої рівень команд, що повертатимуться може суттєво відрізнятися від рівня ліги, а кількість команд не дозволятиме вносити настільки вагомі зміни у календар.


Дуже хочеться, аби ми могли думати про це та планувати повернення колективів до професійного футболу. А поки працюємо задля наближення перемоги над окупантом та віримо у наші збройні сили. Все буде Україна!


Kamp-Sport

Інші Новини