19.06.2024

РАПІРИСТКА ДАР'Я МИРОНЮК - ВІЦЕЧЕМПІОНКА ЄВРОПИ!

Україна здобула другу в історії медаль на чемпіонатах Європи з фехтування у жіночому одиночному турнірі в рапірі. Її авторкою стала Дарія Миронюк, яка виборола "срібло" на Євро-2024.

Континентальна першість проходить у Базелі, Швейцарія. Україну на цьому етапі представляли чотири рапіристки: Аліна Полозюк, Дарія Миронюк, Ольга Сопіт та Катерина Буденко. До 1/4 фіналу змогли потрапити дві українки: Полозюк здолала чинну чемпіонку світу з Італії Аліче Вольпі (15:14), а Миронюк – австрійку Олівію Вольгемут (15:11).

У чвертьфіналі Полозюк та Миронюк зійшлися в "українському" дербі. Відтак, Україна гарантувала собі "бронзу" у фехтуванні на рапірах — для цього достатньо було вийти у півфінал.

Поєдинок між українками проходив за щільної боротьби. Втім з рахунком 15:13 пробитись до півфіналу чемпіонату Європи змогла Миронюк.

У півфінальному поєдинку українка зійшлась у протистоянні з представницею Польщі Юлією Вальчик-Клімашик, яка є чемпіонкою Європейських Ігор-2023. Українка змогла перемогти польку з рахунком 15:11 та вперше в кар'єрі пробилася до фіналу чемпіонату Європи.

Вирішальний поєдинок Миронюк провела проти титулованої італійки Арріани Ерріго. 36-річна фехтувальниця є срібною призеркою Олімпіади-2012, а також 2-разовою чемпіонкою світу та Європи в одиночному турнірі з фехтування на рапірах.

Миронюк була близькою до здобуття "золота". Першу частину фіналу українська фехтувальниця взагалі закінчила лідеркою - вигравала в Ерріго з різницею у чотири уколи (9:5).

Однак здобути "золото" Миронюк все ж не вдалося. Ерріго змогла переломити хід подій у бою - зрештою українка поступилась у фіналі з рахунком 10:15 та стала срібною призеркою чемпіонату Європи.