Wrestling

18.08.2023

ЗОЛОТО – В ХАЛМАТОВА, БРОНЗА – В БІЛОДІД НА СТАРТІ ГРАН-ПРІ У ЗАГРЕБІ

Україна здобула дві медалі у перший день гран-прі з дзюдо, який розпочався у столиці Хорватії Загребі. "Золото" та "бронзу" здобули Дільшот Халматов (до 60 кг) та Дар'я Білодід (до 57 кг) відповідно.

На гран-прі у Загреб збірна Україна відправилася у складі 16 дзюдоїстів. Серед списку була лідерка команди Дар'я Білодід: на попередньому старті у Будапешті вона виборола бронзову нагороду у вазі до 57 кг.

Як і в Угорщині, Білодід мала розпочинати гран-прі в Угорщині однією з перших. І претендувала на нагороди разом з іншим дзюдоїстом, Дільшотом Халматовим, який за підсумками ранкової сесії пройшов до "золотого" фіналу.

Першим медальну сутичку розпочав Халматов. У фіналі ваги до 60 кг український дзюдоїст протистояв азербайджанцю Ахмаду Юсіфову - бронзовому призеру Грендслему у Ташкенті.

Визначити переможця в основний час сутички дзюдоїстам не вдалося. Натомість за шість хвилин вони встигли заробити три шидо: два отримав Юсіфов, одне - Халматов.

Після того, як закінчився основний час сутички, переможець мав визначитися завдяки "голден скору". На 39-й секунді ним став Халматов: разом з Юсіфовим український дзюдоїст отримав по одному шидо. Однак оскільки для азербайданця воно стало третім, він отримав червону картку, а Халматов натомість став переможцем змагань.

Ближче до кінця першого змагального дня медальну сутичку у вазі до 57 кг провела і Дар'я Білодід. Після поразки від словенки Каї Кайзер у чвертьфіналі, українка пройшла до "бронзового" фіналу завдяки перемозі у втішній сутичці над німкенею Сеєю Баллхаус.

За "бронзу" ж Білодід мала посперечатися з німкенею Пауліною Штарке - ще однією медалісткою Грендслему у Ташкенті.

Білодід швидко вийшла вперед, заваливши суперницю та заробила перше очко. А через півтори хвилини здобула перемогу іппоном.