Wrestling

24.09.2023

ЖАН БЕЛЕНЮК - БРОНЗОВИЙ ПРИЗЕР ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ З БОРОТЬБИ

Жан Беленюк завоював бронзову медаль рейтингового чемпіонату світу з боротьби, який триває в сербському Белграді.

Варто відзначити, що окрім "бронзи" світової першості, український борець греко-римського стилю здобув ліцензію на Олімпійські ігри-2024 в Парижі.

Беленюк вийшов до бронзового фіналу за підсумками втішних сутичок у категорії до 87 кг. Нагадаємо, що стартував українець на ЧС-2023 з перемоги над суперником з США Закарі Бравнагелєм - 5:1. Проте, в 1/8 фіналу Жан поступився чинному бронзовому призеру світу з Туреччини, Аллі Ченгізу. Турецький борець став фіналістом цьогорічної світової першості, тож Беленюк продовжив боротьбу за бронзу та квоту на Олімпіаду.

Для здобуття медалі Беленюку потрібно було перемогти в трьох наступних сутичках - і йому це вдалося! Спершу українець здолав фіна Томі Метсомекі - 5:1, а згодом Жалгасбая Бердимуратова з Узбекистану - 5:3.

За бронзову нагороду Жан боровся з Нурсултаном Турсиновим. У малому фіналі Чемпіонату світу українець зрештою впевнено переміг казахського суперника з рахунком 7:2. Таким чином, Беленюку підкорились "бронза" ЧС-2023 та олімпійська ліцензія. Відзначимо, що це друга бронзова медаль світової першості в кар'єрі Жана Беленюка.

Загалом це четверта бронзова нагорода України на Чемпіонаті світу з боротьби в Белграді та друга олімпійська ліцензія.