News

Wrestling

02.10.2023

УКРАЇНА НЕ БРАТИМЕ УЧАСТЬ У ЮНІОРСЬКОМУ ЧС-2023 З ДЗЮДО ЧЕРЕЗ ДОПУСК росіян


Україна не братиме участь в ЧС з дзюдо серед юніорів через допуск туди росіян, серед яких чинний військовослужбовець


Президент Федерації дзюдо України Михайло Кошляк повідомив, що українська збірна не братиме участі в чемпіонаті світу з дзюдо серед юніорів.


«За 2 дні в Португалії стартує чемпіонат світу з дзюдо серед юніорів. Але без збірної України.


Кілька днів тому Міжнародна федерація дзюдо, як завжди в останній момент, допустила до світових змагань в нейтральному статусі сімох російських спортсменів, один з них - чинний військовослужбовець. Тож, збірна України відмовилась від участі в світовій юніорській першості.


Хочу знову наголосити, моя позиція, як Президента ФДУ, позиція Президії національної Федерації щодо таких рішень IJF незмінна. І вона залишиться незмінною, поки в Україні йде війна, поки щодня гинуть люди, поки ворог постійно обстрілює лікарні, школи, магазини, руйнує міста та села. Командам країн-агресорок не місце в світовому спорті.


Дзюдо нас вчить поважати суперника та демонструвати цю повагу на татамі. Та в наших реаліях це неможливо. А вся ця історія з «нейтральними» атлетами - просто якийсь фейк. Адже весь цивілізований світ розуміє, що під «нейтральністю» ховаються спортсмени країни, яка веде криваву війну прямо в центрі Європи. Тому на юніорському чемпіонаті світу України не буде.


Наша збірна продовжить підготовку до чемпіонату Європи, Кубків Європи та інших важливих змагань. В зоні олімпійської кваліфікації в України вже є четверо спортсменів, і це дуже вагоме досягнення, враховуючи наш непростий шлях. Будемо чекати на остаточне рішення щодо участі росіян та білорусів в Олімпіаді-2024 від Міжнародного олімпійського комітету. Сподіваємось, здоровий глузд переможе. Такі справи», - сказав Кошляк.


Джерело: tribuna.com

Others News