Wrestling

21.09.2023

ІРИНА КОЛЯДЕНКО ЗДОБУЛА "БРОНЗУ" ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ ТА ОЛІМПІЙСЬКУ ЛІЦЕНЗІЮ

Україна здобула першу олімпійську ліцензію в спортивній боротьбі. Її завоювала українська борчиня Ірина Коляденко.

Спортсменка з Ірпеня виборола бронзову медаль чемпіонату світу, який триває в сербському Белграді. Українка змагалась у категорії до 62 кг.

Свої виступи на світовій першості Коляденко розпочала з принципової сутички з "нейтральною" білорускою веранікою івановою. Перемогу здобула саме українка - 6:4. На стадії 1/8 фіналу 25-річна українська борчиня перемогла шведку Йоганну Ліндборг - 10:0. У чвертьфіналі Ірина поступилась суперниці з Киргизстану.

Попри поразу в 1/4 фіналу Ірина Коляденко зберегла можливість завоювати бронзову медаль чемпіонату світу. У втішній сутичці наша борчиня здолала Маріану Чердівару Єзану з Молдови - 10:0. У малому фіналі Коляденко також не залишила жодних шансів німкені Луїзі Нємеш - знову 10:0!

Таким чином Ірина Коляденко принесла Україні третю медаль на ЧС-2023 в Белграді. "Бронзу" також завоював Василь Михайлов, а срібло підкорилось Юлії Ткач. Відзначимо, що українка, зокрема, здобула першу для нашої держави путівку на Олімпіаду в Парижі-2024 в боротьбі та 31-шу у всіх видах спорту.