News

15.09.2025

УКРАЇНА ЗМАГАТИМЕТЬСЯ НЕПОВНИМ СКЛАДОМ У ВІДБОРІ З ФІГУРНОГО КАТАННЯ НА ОЛІМПІАДУ 2026

Фото: AP


Збірна України з фігурного катання затвердила склад команди України, яка візьме участь в олімпійських кваліфікаційних змаганнях, де розігруватимуться ліцензії на зимові Олімпійські ігри в Мілані.


Президія Української федерації фігурного катання на ковзанах затвердила склад команди, до якої увійшли п'ятеро фігуристів.


Україна на ліцензійному турнірі у Китаї буде представлена у трьох з чотирьох видах — крім жіночого катання. Федерація фігурного катання України відмовилася від заявки спортсменки на цей турнір: ані Софія Григоренко, ані Таїсія Спесівцева, які боролися між собою за потрапляння до складу, не виконали технічний мінімум на чемпіонат Європи.


У порівнянні зі складом України на останній великий старт — чемпіонат світу-2025 — зміна відбулася в танцях на льоду: замість Зої Ларсон та Андрія Капрана олімпійську ліцензію виборюватимуть Марія Пінчук і Микита Погорєлов. Натомість у чоловіків право представляти Україну на ліцензійному турнірі у Китаї виборов Кирило Марсак.


Склад України на заключні ліцензійні змагання у Пекіні на Олімпіаду-2026

Одиночне катання, чоловіки: Кирило Марсак

Спортивні пари: Софія Голіченко / Артем Даренський

Танці на льоду: Марія Пінчук / Микита Погорєлов



Кирило Марсак вперше боротиметься за олімпійські ліцензії. Фігурист двічі в кар'єрі виступав на чемпіонаті світу: у 2023 році українець став 25-м, у 2025 — 33-м. У попередньому сезоні Марсак виборов два "золота": на чемпіонаті України та турнірі Volvo Open Cup у Ризі.


Пінчук і Погорєлов у разі проходження відбору дебютують на Олімпіаді. Пара тричі брала участь на чемпіонаті Європи, найкращим результатом стало 15-те місце в сезоні 2022/23.


Даренський після чемпіонату світу переніс операцію на нозі, олімпійський кваліфікаційний турнір — перший старт для нього після відновлення. На чемпіонаті світу з фігурного катання у спортивних парах тандем здобув 17-те місце — найкращий результат України за останні 15 років.


Кваліфікація на Олімпійські ігри-2025 у Мілані пройде в Пекіні впродовж 18-21 вересня. На відбірковому турнірі у столиці Китаю розіграють по пʼять додаткових ліцензій у жіночому та чоловічому одиночному катанні, три — у спортивних парах, і ще чотири — в танцях на льоду.


Джерело: suspilne.media

Others News