Water Sports

22.04.2024

В УКРАЇНИ - 13 МЕДАЛЕЙ НА СТАРТІ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ З ПАРАПЛАВАННЯ

У португальській Мадейрі розпочався чемпіонат Європи-2024 з параплавання, що триватиме до 27 квітня. Головний старт сезону в межах підготовки до Паралімпійських ігор-2024 в Парижі проходить у відкритому форматі. Участь у змаганнях беруть представники всіх континентів, проте до заліку ЧЄ входять результати лише європейських спортсменів.

Україну на цьому Євро представляють 45 плавців: 27 - з порушеннями опорно-рухового апарату, 16 - з порушеннями зору, а також двоє - з інтелектуальними порушеннями.

Крім того, це перший великий чемпіонат з параплавання з початку повномасштабної війни, до якого допустили представників Росії та Білорусі. Вони виступають у нейтральному статусі: без гімну й державних символів, а їхні нагороди не входять до медального заліку.

За перший день змагань українські атлети здобули 13 нагород: пʼять золотих та по чотири срібні й бронзові. Наразі "синьо-жовті" посідають проміжне друге місце в медальному заліку, поступаючись лише Італії, яка має 14 нагород (7+5+2).

Перше "золото" чемпіонату Європи-2024 Україні приніс паралімпійський чемпіон-2016 в естафеті Олександр Комаров. Маріуполець посів перше місце на дистанції 50 м вільним стилем у класі S5, у якому змагаються плавці з порушеннями опорно-рухового апарату. Комаров показав час 32.08 с, обійшовши найближчого переслідувача, італійця Франческо Боччардо, на 1.33 с. У цій самій дисципліні, але серед жінок, тріумфувала Ірина Пойда. Плавчиня з Дніпровщини перемогла з результатом 37.84 с: з перевагою 0.73 с над срібною призеркою, італійкою Монікою Боджоні.

Одразу двоє українців піднялися на пʼєдестал на дистанції 200 м комплексом у класі SM7. "Золото" виборов дворазовий паралімпійський чемпіон-2020, родом з Миколаївки, що на Донеччині, Андрій Трусов, який фінішував з часом 2:32.23 с. Хоч друге місце й посів південноафриканець Крістіан Седі, "срібло" континентальної першості відійшло європейцеві — семиразовому паралімпійському чемпіонові Євгенію Богодайку (2:41.55 хв з відставанням 9.32 с від Трусова).

Європейський титул здобула й чотириразова паралімпійська чемпіонка Анна Стеценко, яка була найшвидшою на 100 м на спині в класі S12 серед спортсменок з порушеннями зору. Дніпрянка, родом із Соледара, подолала дистанцію за 1:11.19 хв та вирвала перемогу в іспанки Марії Дельґадо Надаль, випередивши її на 0.81 с.

Ще одним українським чемпіоном Європи став Ігор Німченко з Донеччини, який виграв "золото" на 50 м вільним стилем у класі S10 з часом 24.04 с. Від другого місця, на якому фінішував італієць Стефано Раймонді, його відділили всього 0.14 секунди. "Бронзу" в цій самій дисципліні завоював українець Сергій Шевцов (24.66 с), для якого це Євро — дебютне в параспорті. У 2016 році спортсмен став віцечемпіоном континенту серед юніорів, але ще в олімпійському плаванні.

На 200-метрівці вільним стилем у класі S14 "срібло" завоював бронзовий призер Паралімпіади-2016 Дмитро Ванзенко (1:54.41 хв), а в комплексному плаванні в класі SM7 віцечемпіонкою стала Вероніка Коржова (3:10.24 хв). Срібною нагородою чемпіонат також розпочав чотириразовий срібний призер Ріо-2016 Ярослав Денисенко, який фінішував другим на 100 м на спині в класі S12 (1:01.41 хв).

По "бронзі" впродовж стартового дня здобули віцечемпіон Токіо-2020 Олексій Вірченко (100 м батерфляєм у класі S13, 56.17 с), дворазова бронзова призерка Паралімпійських ігор Марина Піддубна (50 м вільним стилем у класі S11, 31.28 с) та бронзова призерка Паралімпіади-2016 Марина Вербова (50 м брасом у класі SB3, 1:01.89 хв).

Усі медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 1

"Золото": Олександр Комаров (50 м, вільний стиль, клас S5), Ірина Пойда (50 м, вільний стиль, S5), Андрій Трусов (200 м, комплекс, SM7), Анна Стеценко (100 м, спина, S12), Ігор Німченко (50 м, вільний стиль, S10)

"Срібло": Дмитро Ванзенко (200 м, вільний стиль, S14), Євгеній Богодайко (200 м, комплекс, SM7), Вероніка Коржова (200 м, комплекс, SM7), Ярослав Денисенко (100 м, спина, S12)

"Бронза": Олексій Вірченко (100 м, батерфляй, S13), Марина Піддубна (50 м, вільний стиль, S11), Марина Вербова (50 м, брас, SB3), Сергій Шевцов (50 м, вільний стиль, S10)

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5 (після першого дня)

1. Італія - 7 золотих + 5 срібних + 2 бронзові (14 медалей загалом)