Water Sports

24.04.2024

УКРАЇНЦІ ПРИЄМНО ВРАЖАЮТЬ НА ЄВРО-2024 З ПАРАПЛАВАННЯ

На чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що триває в португальській Мадейрі, відбулися змагання третього дня. Упродовж фіналів українська команда завоювала ще вісім нагород: два "золота", чотири "срібла" та дві "бронзи". Таким чином "синьо-жовті" продовжують посідати проміжне друге місце в медальному заліку, поступаючись Італії, яка має 30 нагород (12+12+6).

Перше "золото" цього чемпіонату Європи виборов чотириразовий призер Паралімпійських ігор Антон Коль, чиє житло й місце для тренувань були пошкоджені напередодні турніру через російський ракетний удар по Дніпру. Українець посів перше місце на дистанції 100 м на спині в класі S1 серед плавців з порушеннями опорно-рухового апарату. Коль подолав її за 2:30.56 хв, на 0.28 с випередивши ізраїльтянина Іяда Шалабі, який посів другу позицію.

Другий європейський титул у Мадейрі завоював маріуполець Олександр Комаров, який фінішував першим на 50 м батерфляєм у класі S5. Його переможний результат - 36.14 с, що на 1.35 с швидше за срібного призера в цій категорії, іспанця Антоні Понсе Бертрана.

Уперше на цих змаганнях на пʼєдестал зійшов донеччанин Василь Крайник, який здобув "срібло" на 100 м брасом у класі SB14 серед атлетів з інтелектуальними порушеннями. Плавець показав час 1:07.76 хв, програвши 0.97 с переможцеві, британцю Гаррі Стюарту.

Також лік особистим медалям на цьому Євро відкрив пʼятиразовий призер Паралімпіад Данило Чуфаров - номінант цьогорічної премії Laureus. У класі SB11 серед спортсменів з порушеннями зору маріуполець посів друге місце на 100 м брасом з часом 1:14.48 хв. Від "золота", яке виграв нідерландець Роґір Дорсман, його відділили 4.06 с.

Ще одне "срібло" завоював полтавець Олексій Вірченко, який фінішував другим на 100 м вільним стилем у класі S13. Його час — 52.77 с: "нейтральному" чемпіонові Ігарю Бокі він поступився 1.57 с.

Зі "срібним" результатом українці завершили й другий командний заплив: у змішаній естафеті 4x50 м комплексом. Квартет у складі Дениса Остапченка, Данила Семенихіна, Вероніки Коржової та Ірини Пойди здобув медаль з часом 2:44.42: на 4.41 с поступилися Іспанії, але випередили Італію.

Крім того, по "бронзі" цього дня вибороли Роман Бондаренко (100 м на спині в класі S2, 2:18.93 хв) та Марина Вербова (150 м комплексом у класі SM4, 3:13.76 хв).

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 3

"Золото": Антон Коль (100 м, спина, клас S1), Олександр Комаров (50 м, батерфляй, S5)

"Срібло": Василь Крайник (100 м, брас, SB14), Данило Чуфаров (100 м, брас, SB11), Олексій Вірченко, Денис Остапченко, Данило Семенихін, Вероніка Коржова та Ірина Пойда (змішана естафета 4x50 м, комплекс)

"Бронза": Роман Бондаренко (100 м, спина, S2), Марина Вербова (150 м, комплекс, SM4)

Загалом за три дні змагань Україна має вже 29 медалей: 11 золотих, 8 срібних та 10 бронзових. Лідеркою української команди наразі є Ірина Пойда, в якої на рахунку два особисті "золота" та дві "бронзи" в естафеті.

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5 (після трьох днів)

1. Італія - 12 золотих + 12 срібних + 6 бронзових (30 медалей загалом)