Water Sports

27.04.2024

УКРАЇНЦІ НЕ ЗБАВЛЯЮТЬ ОБЕРТИ НА ФІНІШІ ЄВРО-2024 З ПАРАПЛАВАННЯ!

Чемпіонат Європи-2024 з параплавання перебуває на фінішній прямій: у португальській Мадейрі розіграли медалі передостаннього дня змагань. Збірна України другий день поспіль завоювала 14 нагород: дві золоті, сім срібних та пʼять бронзових. "Синьо-жовті" продовжують лідирувати за кількістю медалей (62), але за їхнім ґатунком посідають проміжне друге місце після Італії.

Одразу дві медалі за день додав до свого доробку Андрій Трусов. Плавець з Донеччини здобув "золото" на дистанції 50 м вільним стилем у класі S7 серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату. З часом 27.10 с він випередив свого головного суперника, турка Турґута Аслана Ярамана, на 0.45 секунди. Третім фінішував ще один українець — Юрій Шенгур (28.15 с).

Також Трусов виборов "бронзу" на 100 м брасом у класі SB6 (1:26.19 хв), де титул чемпіона Європи завоював полтавець Євгеній Богодайко (1:20.50 хв). Спортсмен переміг з упевненою перевагою в 5.60 секунди над найближчим переслідувачем, нідерландцем Тійсом ван Хофвеґеном.

Утретє за цей чемпіонат на пʼєдестал піднялася дніпрянка Анна Стеценко, родом із Соледара. Плавчиня здобула "срібло" на 400 м вільним стилем у класі S13 серед спортсменок з порушеннями зору, показавши час 4:40.72 хв. Українка на 7.74 секунди поступилася переможниці, італійці Карлотті Джіллі.

У тій самій дисципліні, але серед чоловіків, першу медаль змагань виграв Кирило Гаращенко. Спортсмен з Запоріжжя розділив друге місце з французом Алексом Порталом, показавши ідентичний результат — 4:06.96 хв. Разом вони програли 7.06 секунди "нейтральному" Ігарю Бокі.

Третю нагороду цього Євро додала собі представниця Донецької області Марина Піддубна, яка стала срібною призеркою на стометрівці на спині в класі S11. Українка подолала дистанцію за 1:19.71 хв, відставши від "нейтральної" Дарʼї Лукʼяненко на 1.82 с. Третю позицію в цій категорії посіла Катерина Ткачук (1:19.75 хв).

Другий подіум забезпечив собі Антон Коль, який здобув "срібло" на 50 м на спині в класі S1. Спортсмен з Дніпровщини фінішував у 1.70 с від чемпіона, ізраїльтянина Іяда Шалабі, з результатом 1:14.59 хв.

Землячка Коля Ірина Пойда виборола свою третю нагороду ЧЄ-2024. На 200-метрівці вільним стилем у класі S5 вона показала "срібний" результат — 2:59.98 хв. Переможниця, італійка Моніка Боджоні, випередила її на десять секунд.

Удруге за турнір відзначився й Денис Остапченко з Миргорода. Українець посів друге місце на 200 м вільним стилем у класі S3, пропливши за 3:27.33 хв і поступившись 9.39 с французові Димитрію Ґронью.

Ще одне "срібло" Україні приніс Ігор Німченко. Спортсмен з Донеччини подолав 100 м вільним стилем у класі S10 за 52.68 с та фінішував з відставанням у 0.75 с від італійця Стефано Раймонді.

Також з бронзовими медалями день завершили українці Роман Бондаренко (50 м на спині в класі S2, 1:04.33 хв) та Олександр Комаров (200 м вільним стилем у класі S5, 2:32.87 хв).

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 6

"Золото": Андрій Трусов (50 м, вільний стиль, клас S7), Євгеній Богодайко (100 м, брас, SB6)

"Срібло": Анна Стеценко (400 м, вільний стиль, S13), Кирило Гаращенко (400 м, вільний стиль, S13), Марина Піддубна (100 м, спина, S11), Антон Коль (50 м, спина, S1), Ірина Пойда (200 м, вільний стиль, S5), Денис Остапченко (200 м, вільний стиль, S3), Ігор Німченко (100 м, вільний стиль, S10)

"Бронза": Катерина Ткачук (100 м, спина, S11), Юрій Шенгур (50 м, вільний стиль, S7), Роман Бондаренко (50 м, спина, S2), Олександр Комаров (200 м, вільний стиль, S5), Андрій Трусов (100 м, брас, SB6)

За день до завершення змагань Україна має 62 медалі: 18 золотих, 24 срібні та 20 бронзових. Лідером української команди залишається Андрій Трусов, який на цьому Євро здобув уже чотири "золота" та по одному "сріблу" й "бронзі".

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5 (після шести днів)

1. Італія - 22 золоті + 20 срібних + 11 бронзових (53 медалі загалом)