Water Sports

28.04.2024

УКРАЇНА ЗАВЕРШУЄ ЄВРО З ПАРАПЛАВАННЯ СВІТОВИМ РЕКОРДОМ ТА НАЙБІЛЬШОЮ КІЛЬКІСТЮ МЕДАЛЕЙ!

У португальській Мадейрі завершився чемпіонат Європи-2024 з параплавання. В останній день змагань, до якого Україна підходила з 62 медалями, збірна завоювала ще шість нагород: три "золота", два "срібла" й одну "бронзу". Таким чином Україна завершила змагання з найбільшою кількістю медалей серед усіх країн-учасниць - 68. У команди - 21 золота, 26 срібних та 21 бронзова нагороди. За ґатунком медалей "синьо-жовті" поступилися лише Італії (26+21+16) й у підсумку посіли друге місце в заліку.

Статус найуспішнішого плавця української команди на цьому чемпіонаті підтвердив Андрій Трусов, який виборов уже пʼяте "золото" в Мадейрі. Спортсмен з Донеччини завершив турнір перемогою на дистанції 100 метрів вільним стилем у класі S7 серед атлетів з порушеннями опорно-рухового апарату.

Трусов подолав її за 59.62 секунди й тим самим перевершив власний світовий рекорд, ставши першим в історії, хто виплив з однієї хвилини в цій дисципліні. Попередній рекорд — 1:00.09 хв — він встановив на минулому чемпіонаті світу-2023 у Манчестері. Його головний конкурент, турок Турґут Аслан Яраман, так само пройшов дистанцію менш ніж за хвилину, проте фінішував другим з відставанням 0.26 с. Для Трусова цей рекорд став другим за турнір.

В ідентичній категорії серед жінок друге "золото" Євро-2024 здобула ще одна представниця Донецької області Вероніка Коржова. Українка фінішувала після двох австралійок, але стала найкращою серед представниць Європи, виборовши титул з результатом 1:16.29 хв.

На такій самій стометрівці, але в класі S5, чемпіоном Європи також став українець. Утретє на найвищу сходинку пʼєдесталу піднявся маріуполець Олександр Комаров, який показав час 1:08.31 хв, випередивши найближчого суперника, "нейтрального" Кірілла Пульвєра, на 1.41 секунди.

Серед жінок у цій дисципліні четверту нагороду ЧЄ виборола плавчиня з Дніпровщини Ірина Пойда. Спортсменка посіла друге місце з результатом 1:21.68 хв, на вісім десятих секунди поступившись переможниці, італійці Моніці Боджоні.

"Срібло" також здобув земляк Пойди Дмитро Ванзенко, який став другим на 100 м батерфляєм у класі S14 серед спортсменів з інтелектуальними порушеннями. Він фінішував з часом 57.48 с, відставши від чемпіона, британця Вільяма Елларда, на 1.76 с.

З бронзовою нагородою континентальну першість завершив маріуполець Данило Чуфаров, який замкнув трійку призерів на 400 м вільним стилем у класі S11 серед плавців з порушеннями зору (4:37.88 хв).

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 7

"Золото": Андрій Трусов (100 м, вільний стиль, клас S7), Вероніка Коржова (100 м, вільний стиль, S7), Олександр Комаров (100 м, вільний стиль, S5)

"Срібло": Ірина Пойда (100 м, вільний стиль, S5), Дмитро Ванзенко (100 м, батерфляй, S14)

"Бронза": Данило Чуфаров (400 м, вільний стиль, S11)

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5

1. Італія - 26 золотих + 21 срібна + 16 бронзових (63 медалі загалом)