Water Sports

23.04.2024

4 ЗОЛОТА ТА 4 БРОНЗИ ЗА ДЕНЬ: УКРАЇНА - СЕРЕД ЛІДЕРІВ ЄВРО-2024 З ПАРАПЛАВАННЯ

На чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що триває в португальській Мадейрі, розіграли медалі другого дня. Україна, яка на цих змаганнях представлена 45 спортсменами, додала до свого доробку вісім нагород: по чотири "золота" й "бронзи". Таким чином "синьо-жовті" зберегли проміжне друге місце в медальному заліку, зрівнявшись з Італією за кількістю нагород (21) і перемог (9), але поки що поступаючись за срібними медалями (10 проти 4).

Дворазовий паралімпійський чемпіон-2020 Андрій Трусов завоював своє друге "золото" цього чемпіонату. Плавець з Донеччини переміг на дистанції 400 м вільним стилем у класі S7 серед спортсменів з порушеннями опорно-рухового апарату. Українець показав час 4:36.47 хв, на 0.97 с випередивши найближчого переслідувача, італійця Федеріко Бічеллі.

У тій самій дисципліні, але серед жінок, удруге за цей ЧЄ на пʼєдестал піднялася ще одна представниця Донецької області — Вероніка Коржова. Попри те, що українка не фінішувала в топ-3, їй вдалося вибороти чемпіонський титул, адже поступилася вона учасницям з Австралії та Бразилії. Її переможний час — 5:47.48 хв.

Чемпіоном Європи також став бронзовий призер Паралімпіади-2016 Ярослав Семененко. Спортсмен з Красногорівки, що на Донеччині, став найкращим на дистанції 50 м на спині в класі S5 серед чоловіків. Плавець фінішував з результатом 36.03 с, на 2.17 с обійшовши іспанця Антоні Понсе Бертрана, який став другим. Семененку довелося ділити пʼєдестал і з "нейтральним" росіянином Кіріллом Пульвєром, що виграв "бронзу".

У жіночій категорії так само перемогла українка. Ірина Пойда з Дніпровщини подолала дистанцію за 43.54 с та була на 1.11 с швидшою за срібну призерку, туркеню Севілай Озтюрк.

Крім того, бронзові нагороди на стометрівках цього дня завоювали Богдан Гриненко (на спині в класі S8, 1:08.87 хв), Михайло Сербін (батерфляєм в S11, 1:07.97 хв) та Ярослав Денисенко (батерфляєм в S12, 58.71 с). Останній мусив другий день поспіль підійматися на один подіум з "нейтральним" атлетом, адже чемпіоном у його дисципліні став росіянин Єгор Кузьмін.

У завершальному запливі дня "синьо-жовті" стали третіми в змішаній естафеті 4x50 м вільним стилем. До "бронзової" четвірки ввійшли Денис Остапченко, Вероніка Коржова, Олександр Комаров та Ірина Пойда. З результатом 2:31.05 хв українці поступилися Іспанії та Італії.

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 2

"Золото": Андрій Трусов (400 м, вільний стиль, клас S7), Вероніка Коржова (400 м, вільний стиль, S7), Ярослав Семененко (50 м, спина, S5), Ірина Пойда (50 м, спина, S5)

"Бронза": Богдан Гриненко (100 м, спина, S8), Михайло Сербін (100 м, батерфляй, S11), Ярослав Денисенко (100 м, батерфляй, S12), Денис Остапченко, Вероніка Коржова, Олександр Комаров та Ірина Пойда (змішана естафета 4x50 м, вільний стиль)

Загалом за два дні змагань Україна має вже 21 медаль: девʼять золотих, чотири срібні та вісім бронзових. Лідеркою української команди наразі є Ірина Пойда, в якої на рахунку два особисті "золота", а також "бронза" в естафеті.