Water Sports

26.04.2024

14 МЕДАЛЕЙ ТА РЕКОРД: НА ЄВРО-2024 З ПАРАПЛАВАННЯ ЗНОВУ ЛУНАВ ГІМН УКРАЇНИ!

На чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що триває в португальській Мадейрі, розіграли медалі пʼятого змагального дня. Українська команда підходила до фіналів з 35 нагородами та за підсумком нових запливів додала до них ще 14: три золоті, сім срібних та чотири бронзові. Це найбільший доробок збірної за день на цьому Євро.

Таким чином "синьо-жовті" випередили лідерів чемпіонату - команду Італії - за кількістю медалей, але досі посідають проміжне друге місце в заліку за ґатунком нагород.

Своє друге "золото" ЧЄ-2024 здобула дніпрянка Анна Стеценко, родом із Соледара. Українка перемогла на дистанції 100 м вільним стилем у клас S12 серед спортсменок з порушеннями зору. З часом 1:01.47 хв вона на 0.06 секунди випередила італійку Алессію Берру й на 0.65 с - іспанку Марію Дельґадо Надаль.

Перший титул чемпіонату з результатом 52.83 с завоював полтавець Ярослав Денисенко. Пʼєдестал на 100 м вільним стилем у класі S12 він розділив із іншим українцем - Максимом Вераксою, який став другим з відставанням у 0.69 с.

"Синьо-жовті" ділили подіум у ще трьох дисциплінах, зокрема, на 200 м комплексом у класі SM14 серед атлетів з інтелектуальними порушеннями. "Золото" тут здобув Дмитро Ванзенко, який представляє Дніпровщину. Його переможний час 2:07.98 хв став новим європейським рекордом. Попередній (2:08.02 хв) належав британцеві Рісові Данну й тримався з Паралімпійських ігор 2021 року. Другу сходинку в цій категорії посів Василь Крайник з результатом 2:12.58 хв.

На дистанції 50 м батерфляєм у класі S7 серед плавців з порушеннями опорно-рухового апарату срібним призером став Андрій Трусов з Донеччини (29.80 с), який на 0.07 с поступився туркові Турґуту Аслану Яраману, а бронзовим - Євгеній Богодайко (30.07 с).

У запливі 50 м вільним стилем у класі S13 другим фінішував полтавець Олексій Вірченко (23.83 с), якому забракло всього дві соті секунди до "золота", що відійшло "нейтральному" Ігарю Бокі, а третім - Максим Веракса, який так само відстав від свого партнера по команді на 0.02 с.

"Срібло" на 100 м батерфляєм у класі S10 виборов Ігор Німченко з Донеччини. Він фінішував з часом 56.02 с: в 1.06 секунди від переможця, італійця Стефано Раймонді.

Віцечемпіонкою змагань стала ще одна представниця Донецької області Вероніка Коржова. Плавчиня посіла друге місце на 50 м батерфляєм у класі S7 з результатом 38.75 с. Від "золота" її відділила одна сота секунди. Коржова поступилася "нейтральній" Ані Палян — колишній українській спортсменці, яка після початку війни 2014 року змінила громадянство на російське.

Ще одне "срібло" здобув маріуполець Данило Чуфаров. Він став другим на 100 м вільним стилем у класі S11, пропливши за 58.78 с: на 1.23 с поступився нідерландцеві Роґіру Дорсману.

Крім того, по "бронзі" цього дня в плаванні вільним стилем виграли Марина Піддубна (100 м у класі S11, 1:09.48 хв) та Сергій Паламарчук (50 м у класі S3, 46.17 с).

Медалі України на ЧЄ-2024 з параплавання: день 5

"Золото": Анна Стеценко (100 м, вільний стиль, клас S12), Ярослав Денисенко (100 м, вільний стиль, S12), Дмитро Ванзенко (200 м, комплекс, SM14)

"Срібло": Ігор Німченко (100 м, батерфляй, S10), Вероніка Коржова (50 м, батерфляй, S7), Андрій Трусов (50 м, батерфляй, S7), Максим Веракса (100 м, вільний стиль, S12), Василь Крайник (200 м, комплекс, SM14), Данило Чуфаров (100 м, вільний стиль, S11), Олексій Вірченко (50 м, вільний стиль, S13)

"Бронза": Євгеній Богодайко (50 м, батерфляй, S7), Марина Піддубна (100 м, вільний стиль, S11), Сергій Паламарчук (50 м, вільний стиль, S3), Максим Веракса (50 м, вільний стиль, S13)

Загалом за пʼять днів змагань Україна має вже 49 медалей: 16 золотих, 17 срібних та 16 бронзових. Лідером української команди наразі є Андрій Трусов, який на цьому Євро здобув три "золота" й одне "срібло".

ЧЄ-2024 з параплавання. Медальний залік: топ-5 (після пʼяти днів)

Італія - 17 золотих + 19 срібних + 9 бронзових (45 медалей загалом)