News

Новини війни

27.09.2023

НОК УКРАЇНИ ПОШИРЮЄ російську пропаганду В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ПІД ЧАС ВІЙНИ?


Tribuna.com проаналізувала бібліотеку Національного олімпійського комітету України, де розміщено чимало російської пропаганди.


Раніше в онлайн-бібліотеці НОК України під час повномасштабного вторгнення рф була книга авторства Сергія Бубки «Київ. Перша російська Олімпіада». Після того, як медіа показала імперські наративи в тексті енциклопедії, НОК видалив її зі свого сайту.


Проте, проблема літератури НОК України виявилася набагато ширшою та масштабнішою. Вже оновлений Комітет під керівництвом Вадима Гутцайта під час повномасштабної війни активно розповсюджує в українські навчальні заклади книги з меседжами пропаганди рф. Зокрема ця література йшла навіть у військовий ліцей.У 2015 році НОК України розпочав видання серії книг про історію олімпійських видів спорту «Енциклопедій в запитаннях і відповідях» – перша була про легку атлетику. Керівником проекту є Сергій Бубка – кожна енциклопедія починається його передмовою. Авторкою серії є віцепрезидентка НОК Марія Булатова. Важливо, що книги з циклу «Енциклопедій в запитаннях і відповідях» активно розповсюджуються для навчальних закладів у різних регіонах України навіть під час повномасштабної війни.


Головна ж проблема «Енциклопедій в запитаннях і відповідях», що видані після початку агресії рф проти України з 2014 року, – підігравання російському історичному міфу та ігнорування українського контексту.


Детальніше - у розслідуванні спортивного ресурсу Tribuna.com.

Others News