Volleyball

07.02.2024

"ПРОМЕТЕЙ" ВДРУГЕ ПОСТУПИВСЯ ТУРКЕНЯМ І ВИБУВ З ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ

У Стамбулі сьогодні відбувся матч-відповідь плей-оф жіночої Ліги чемпіонів з волейболу. Місцевий клуб «Еджзаджібаші» приймав український «Прометей» із Дніпра. Зважаючи на те, що у першому матчі турецькі волейболістки в гостях здобули впевнену перемогу 3:0, відверто кажучи, шанси нашої команди вийти до чвертьфіналу були мінімальними.

Тим приємніше було спостерігати, що у стартовому сеті «Прометей» показав себе дуже гідно. Більше того, повівши в рахунку 6:3, українки досить довго лідирували, маючи перевагу в два-три очки. І лише ближче до завершення господарки майданчика спочатку вирівняли становище 16:16, а потім пішли вперед 22:18. В підсумку сет виграла турецька команда 25:20.

І у другій партії українки нав'язали серйозну боротьбу суперницям. Принаймні до середини турчанки хоча й були попереду, але не більше, ніж на одне-два очки. Так тривало до рахунку 14:12. Після цього волейболістки «Еджзаджібаші» помітно додали та пішли у відрив 20:14. Коли ж сет був виграний господарками 25:15, стало зрозуміло, що у чвертьфіналі ми «Прометей» вже точно не побачимо.

Тепер у наставників обох команд, особливо у турецької, з'явилася можливість зробити велику кількість замін. Майже всі провідні гравці господарок майданчика на чолі з чемпіонкою світу та Європи сербською волейболісткою Тіяною Бошкович, яка до того часу набрала 11 очок, присіли на лаву запасних. Українки скористалися ситуацією і добре провели більшу частину третьої партії, довівши свою перевагу до семи очок – 22:15. Однак потім гравці «Еджзаджібаші» зуміли скоротити відставання до 22:20, а коли після тайм-ауту «Прометей» заробив сетбол 24:20, турчанки взагалі ледве не врятували партію 24:23. Добре, що переможну точку тут поставила наша команда 25:23.

Четвертий сет став заключним у цьому матчі. Місцеві волейболістки нагадали, що саме вони є фаворитками та швидко повели у рахунку з невеликою різницею. Далі ця перевага то зростала, то скорочувалася, але від цього підсумковий результат не змінився – 25:16 на користь «Еджзаджібаші».

Волейболістки «Прометея» у цьому матчі грали у такому складі: Дарія Шаргородська (набрала 3 очки), Бояна Міленкович (11), Діана Мелюшкіна (0), Марта Дрпа (6), Меліса Бюкмен (11), Світлана Дорсман (4), Христина Нємцева (ліберо) – стартова. На заміну виходили Катерина Васильєва (0), Анастасія Маєвська (2), Вікторія Даньчак (3).

Ліга чемпіонів з волейболу. Жінки

Плей-оф. Другий матч

«Еджзаджібаші» (Стамбул, Туреччина) - «Прометей» (Дніпро, Україна) - 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:16)

Перший матч - 3:0

Таким чином, жіночий «Прометей» вибув із турніру і став останнім із п'яти українських клубів, які цього сезону виступали на євроарені.

Додамо також, що ще два поєдинки плей-оф Ліги чемпіонів серед жінок пройдуть: 7 лютого трохи пізніше «Потсдам» (Німеччина) – «Альянс» (Штуттгарт, Німеччина) та завтра 8 лютого «Вакифбанк» (Стамбул, Туреччина) – «Ришице» (Жешув, Польща). У перших матчах з однаковим рахунком 3:0 виграли «Альянс» та «Вакифбанк».

Джерело: sport.ua